Starší a mladší žáci bojují v nástavbě, zatím převažují výhry

22.01.2018 | Petr Komárek

Přes polovinu utkání se ve svých soutěžích přehouply žákovské týmy SK Prostějov 1913. Momentálně se střetávají s celky ze Slezska, s každým z nich odehrají v nástavbové části Žákovské ligy starších a mladších žáků dva duely.

V první polovině soutěže se prostějovští zástupci umístili na šesté pozici. „Výš jsme se nedostali hlavně kvůli slabé koncovce a nedostatečnému důrazu před oběma brankami,“ vysvětlil trenér Michal Janeček.

Teď hráči v červenobílých dresech v nástavbě postupně dvakrát změří síly s Českým Těšínem, Havířovem, Karvinou, výběrem polské části Slezska a ostravskou Porubou.

Mladší z žákovských týmů SK navíc ještě prověřily přátelské zápasy s rezervami Karviné a Frýdku-Místku a Bohumínem.

Starší žáci si zatím drží kladnou bilanci

Starší žáci Prostějova se jako první utkali s Českým Těšínem. Vstup do zápasu jim ale nevyšel a nechali si vnutit soupeřovu hru. Těšín jim však přesto výrazněji neodskočil, po dvou třetinách naopak platil vyrovnaný stav 3:3. Před poslední dvacetiminutovkou proběhla v prostějovské kabině menší bouřka. Důrazný pohovor s trenérem Michalem Janečkem si Hanáci vzali k srdci.

„Naše hra se trochu zlepšila a hned to bylo znát na výsledku,“ kvitoval kouč. Zatímco domácí Slavoj se ve třetí části vůbec neprosadil, Prostějovští skórovali hned třikrát. Díky tomu si vysloužili vítězství v poměru 6:3.

Utkání na ledě Havířova se pro SK vyvíjelo zcela jinak. Ve vyrovnaném prvním dějství se na červenobílé usmálo štěstí a vypracovali si slušné vedení 3:0. AZ ale nepříznivé skóre nepoložilo a do střetnutí se dokázal vrátit. Prostějov začal přehrávat a v poslední třetině dokonal obrat na konečných 6:5.

Hosté přitom doplatili na výpadek ve vlastní přesilovce. „Ten nakonec rozhodl o naší porážce,“ posteskl si Janeček. Své svěřence ale pochválil za to, že v Havířově podali bojovný výkon.

Ze hřišť soupeřů se starší žáci vrátili do domácího prostředí duelem s Porubou. Po bezgólové první třetině se trefili hned čtyřikrát, v poslední periodě přidali další dvě branky a celkově triumfovali 6:2.

Mladší žáci nasázeli béčku Karviné třináctku, Havířovu devítku

Mladší žáci na úvod nástavby na rozdíl od svých starších kolegů padli v Českém Těšíně. Nezačali přitom špatně, po prvních deseti minutách se ale mezi mantinely zhoršili v pohybu. „Snažili jsme se, ale bylo to jako se zataženou ruční brzdou,“ konstatoval trenér Filip Smejkal.

Ve třetí třetině se sice Prostějov zvedl a nad soupeřem měl navrch, na vítězství ale nedosáhl. Slavoji podlehl těsně 4:5.

V mimosoutěžním duelu s B-týmem Karviné si Hanáci naopak pořádně zastříleli. Po ospalém vstupu do utkání začali Býky jasně přehrávat a výsledkem byla více než přesvědčivá výhra 13:2. „Celý zápas jsme ovládli,“ potěšilo Smejkala.

Proti Frýdku-Místku se jeho výběru nedařilo proměňovat šance. Zato Rysi využili svých šikovných hráčů, kteří jim po pěkných samostatných akcích zařídili čtyřbrankový náskok. Prostějov napnul všechny síly a zavelel k vyrovnání. „Kluci ze sebe vydali vše a přišla zasloužená odměna,“ podotkl kouč. Červenobílí čtyřmi trefami v řadě manko úplně smazali, s Frýdkem na vlastní půdě remizovali 4:4.

V Havířově nastoupil Prostějov proti týmu složenému pouze z hráčů ročníku 2007. AZ obléhal v jeho vlastním obranném pásmu a zasadil mu dohromady devět přesných úderů. „Hráli jsme s velkou chutí. Díky tomu jsme zvítězili 9:3,“ pochvaloval si Filip Smejkal.

V Bohumíně mladší žáci prohráli rozdílem čtyř gólů 3:7. Následně ale úspěšně uhájili domácí prostředí. Porubu v něm zdolali výsledkem 4:2.