Ročník 2011 doplněný o mladší přivezl ze Slovácka „brambory“

04.04.2019 | Petr Komárek

Turnaje v Uherském Hradišti se v sobotu 23. března zúčastnil prostějovský ročník 2011 doplněný o některé hráče z ročníku 2012. Proti čtyřem dalším oponentům startovali Hanáci pod vedením trenérů Davida Krampola, Lukáše Duby a Vojtěcha Němce ve dvou samostatných skupinách. V obou obsadilo „eskáčko“ čtvrtou příčku, když si poradilo se slovenskými Piešťany. O výsledek však primárně nešlo.

Na startovní listině na zimním stadionu v Uherském Hradišti se kromě Prostějova objevili také domácí hokejisté, Horácká Slavia Třebíč a slovenští zástupci Slovan Bratislava a Piešťany.

„V zápasech šlo především o to, aby si kluci zahráli a bavilo je to. Chtěli jsme vidět, jaký pro závěr sezony plný turnajů udělali pokrok. Hrálo se více utkání a někteří kluci se se zvýšenou zátěží vypořádali dobře. Na jiných bylo zase vidět, že už jsou po třetím, čtvrtém zápase unavení,“ zkonstatoval prostějovský kouč Lukáš Duba s tím, že únava se projevila, zejména pokud jde o mladší hráče, u kterých se nebylo čemu divit.

Ve městě na Slovácku se hrálo systémem minihokeje klasicky na šířku obranného pásma. Dubovi, který měl na starost B-tým Prostějova, se turnaj hodnotil dobře. „Sice jsme skončili čtvrtí z pěti, ale u takových turnajů jde hlavně o zábavný a radostný zážitek z hokeje,“ zdůraznil, že výhry či prohry pro něj nebyly tím zásadním, nad čím by lamentoval.

Po Piešťanech panovala spokojenost

Prostějov ve skupinách A i B padl s Uherskohradišťskými, Třebíčí a Slovanem Bratislava. Naopak si v obou případech poradil s Piešťany, silnější A-tým 7:6, B-tým dokonce drtivým poměrem 16:2.

„Áčko byli silnější kluci z ročníku 2011, béčko zase slabší kluci doplnění o šikovné borce z ročníku 2012,“ upřesnil Duba. U druhého z prostějovských celků působil jako trenér David Krampol, mezi oběma stranami pak pendloval Vojtěch Němec, jenž má na starosti primárně mladé gólmany. „Poločas byl u áčka, na druhou půlku pak zase přesídlil k béčku. Sledoval spíše brankáře,“ potvrdil Lukáš Duba.

Ten ze svého pohledu popsal i zápasy s jednotlivými soky, především co se B-týmu týče. „První zápas jsme hráli s domácím Hradištěm, které nás přehrálo. Na klucích bylo vidět, že se chvilku rozkoukávali. Pak začali hrát, nicméně na vítězství to nestačilo,“ uvedl k úvodnímu souboji svých svěřenců. Ti se ve druhém střetnutí s Piešťany radovali z triumfu, a to dost vysokého. „Kluci si zastříleli, dali góly a měli z hokeje radost. To je to vůbec nejhezčí, co může být,“ nezastíral spokojeně trenér, bývalý vynikající útočník a dlouholetý prostějovský kapitán.

„Ve třetím utkání nás převálcovala Třebíč, s přístupem kluků z obou týmů jsme nebyli spokojení. Před zápasem byl oběd a kluci byli takoví rozjetí. Nesoustředili se, nedávali pozor a hráli si. Pak přišel samotný zápas a třeba u béčka byla první část zápasu hodně špatná. Ve druhé půli to bylo lepší, ale stejně jsme poměrně výrazně prohráli,“ komentoval Duba pro změnu střetnutí s Horáckou Slavií.

Zápas se Slovanem připomínal finále

V béčku Prostějova byla řada hokejistů o hlavu menších než jejich soupeři. Přesto poslední duel se Slovanem Bratislava představoval malé finále. „Kluci makali, jejich výkon šel nahoru a proti Slovanu to vygradovalo. Zápas byl v dobrém slova smyslu vyhecovaný a i trenéři protistrany uznali, že šlo o parádní utkání připomínající boj o zlato. Předvedeného výkonu kluků si velice vážím, vůbec nevadilo, že jsme prohráli 2:5,“ prozradil Duba k poslednímu zápasu a doplnil, že celý turnaj provázela dobrá organizace a provázanost.

Prostějované v obou skupinách s jednou výhrou a třemi prohrami obsadili čtvrtou pozici.


Pohledem vedoucího týmu Romana Radkoviče

„Rok se s rokem sešel a naši borci z ročníku 2011 opět zavítali do metropole Slovácka na již tradiční jarní turnaj s mezinárodní účastí. Tentokrát jsme poměřili síly celky Třebíče, Piešťan, Slovanu Bratislava a domácího Uherského Hradiště.

Jelikož kvalitních hokejistů mezi našimi nejmenšími je opravdu dostatek, tak i tentokrát pořadatel turnaje zvolil model, kdy každý klub sestavil tým A a tým B, které změřily síly se svými soupeři ve svých skupinách systémem každý s každým.

Boje to opravdu jaksepatří byly a náš region jsme reprezentovali opravdu se ctí. Oba týmy, jak áčko, tak i béčko si připsaly shodně po jedné výhře (nad týmem Piešťan) a třech prohrách. I přes mírně zápornou bilanci jsme v historii turnaje zanechali nesmazatelnou stopu a shodně obsadili dvě čtvrtá místa, takže jsme si společně mohli zakřičet „BRAMBORY JSOU DOMA“. To se nikomu jinému nepovedlo (úsměv).

Samostatnou kapitolou celého klání byli diváci (jakože naši věrní rodiče), kteří mladým talentům vytvořili opravdu bouřlivé, takřka domácí prostředí a touto cestou jim samozřejmě chceme poděkovat a pozvat je k fandění na dalších turnajích.“

 
Aktuální články
SK Prostějov 1913 zabodoval! Týden hokeje si užilo 27 dětí

Poprvé v letošní sezoně zorganizoval SK Prostějov 1913 ve spolupráci s Českým hokejem akci v rámci Týdne hokeje a projektu Pojď hrát...

 
Rodiče, tady nesmíte chybět! Přednášet vám bude svazový kouč

To, co SK Prostějov 1913 před nedávnem avizoval, se zanedlouho stane skutečností. Pro rodiče hokejistů se podařilo domluvit přednášku,...

 
K SK přijel svazový regionální trenér, vedl školení o novém programu

Regionální trenér Českého hokeje, dříve Českého svazu ledního hokeje, navštívil minulé úterý SK Prostějov 1913. S Oldřichem Kališem...

 
SK Prostějov 1913 zahájí sezonu příjemným posezením
 
Přijďte ve čtvrtek 26. září v 16:30 na zimák na akci Týden hokeje
 
Prostějovský turnaj čtvrťáků vyhrály Uherské Hradiště a Velká Bíteš
 
Před školou souboj o medaile. Klub pořádá Dětskou letní olympiádu
 
Ročník 2010 okusí na závěr prázdnin první domácí turnaj
 
Kemp pro žáky jako motivace, dostali i pomyslné vysvědčení
 
Pacina trénoval Crosbyho či Iginlu. Nechraňte děti před prohrami, říká
 
Zápasy
JUNIOŘI | Pátek 18.10.2019, 20:00
HK Kroměříž - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 20.10.2019, 16:00
SK Prostějov 1913 - HC Spartak Uherský Brod
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS