Ročník 2011 doplněný o mladší přivezl ze Slovácka „brambory“

04.04.2019 | Petr Komárek

Turnaje v Uherském Hradišti se v sobotu 23. března zúčastnil prostějovský ročník 2011 doplněný o některé hráče z ročníku 2012. Proti čtyřem dalším oponentům startovali Hanáci pod vedením trenérů Davida Krampola, Lukáše Duby a Vojtěcha Němce ve dvou samostatných skupinách. V obou obsadilo „eskáčko“ čtvrtou příčku, když si poradilo se slovenskými Piešťany. O výsledek však primárně nešlo.

Na startovní listině na zimním stadionu v Uherském Hradišti se kromě Prostějova objevili také domácí hokejisté, Horácká Slavia Třebíč a slovenští zástupci Slovan Bratislava a Piešťany.

„V zápasech šlo především o to, aby si kluci zahráli a bavilo je to. Chtěli jsme vidět, jaký pro závěr sezony plný turnajů udělali pokrok. Hrálo se více utkání a někteří kluci se se zvýšenou zátěží vypořádali dobře. Na jiných bylo zase vidět, že už jsou po třetím, čtvrtém zápase unavení,“ zkonstatoval prostějovský kouč Lukáš Duba s tím, že únava se projevila, zejména pokud jde o mladší hráče, u kterých se nebylo čemu divit.

Ve městě na Slovácku se hrálo systémem minihokeje klasicky na šířku obranného pásma. Dubovi, který měl na starost B-tým Prostějova, se turnaj hodnotil dobře. „Sice jsme skončili čtvrtí z pěti, ale u takových turnajů jde hlavně o zábavný a radostný zážitek z hokeje,“ zdůraznil, že výhry či prohry pro něj nebyly tím zásadním, nad čím by lamentoval.

Po Piešťanech panovala spokojenost

Prostějov ve skupinách A i B padl s Uherskohradišťskými, Třebíčí a Slovanem Bratislava. Naopak si v obou případech poradil s Piešťany, silnější A-tým 7:6, B-tým dokonce drtivým poměrem 16:2.

„Áčko byli silnější kluci z ročníku 2011, béčko zase slabší kluci doplnění o šikovné borce z ročníku 2012,“ upřesnil Duba. U druhého z prostějovských celků působil jako trenér David Krampol, mezi oběma stranami pak pendloval Vojtěch Němec, jenž má na starosti primárně mladé gólmany. „Poločas byl u áčka, na druhou půlku pak zase přesídlil k béčku. Sledoval spíše brankáře,“ potvrdil Lukáš Duba.

Ten ze svého pohledu popsal i zápasy s jednotlivými soky, především co se B-týmu týče. „První zápas jsme hráli s domácím Hradištěm, které nás přehrálo. Na klucích bylo vidět, že se chvilku rozkoukávali. Pak začali hrát, nicméně na vítězství to nestačilo,“ uvedl k úvodnímu souboji svých svěřenců. Ti se ve druhém střetnutí s Piešťany radovali z triumfu, a to dost vysokého. „Kluci si zastříleli, dali góly a měli z hokeje radost. To je to vůbec nejhezčí, co může být,“ nezastíral spokojeně trenér, bývalý vynikající útočník a dlouholetý prostějovský kapitán.

„Ve třetím utkání nás převálcovala Třebíč, s přístupem kluků z obou týmů jsme nebyli spokojení. Před zápasem byl oběd a kluci byli takoví rozjetí. Nesoustředili se, nedávali pozor a hráli si. Pak přišel samotný zápas a třeba u béčka byla první část zápasu hodně špatná. Ve druhé půli to bylo lepší, ale stejně jsme poměrně výrazně prohráli,“ komentoval Duba pro změnu střetnutí s Horáckou Slavií.

Zápas se Slovanem připomínal finále

V béčku Prostějova byla řada hokejistů o hlavu menších než jejich soupeři. Přesto poslední duel se Slovanem Bratislava představoval malé finále. „Kluci makali, jejich výkon šel nahoru a proti Slovanu to vygradovalo. Zápas byl v dobrém slova smyslu vyhecovaný a i trenéři protistrany uznali, že šlo o parádní utkání připomínající boj o zlato. Předvedeného výkonu kluků si velice vážím, vůbec nevadilo, že jsme prohráli 2:5,“ prozradil Duba k poslednímu zápasu a doplnil, že celý turnaj provázela dobrá organizace a provázanost.

Prostějované v obou skupinách s jednou výhrou a třemi prohrami obsadili čtvrtou pozici.


Pohledem vedoucího týmu Romana Radkoviče

„Rok se s rokem sešel a naši borci z ročníku 2011 opět zavítali do metropole Slovácka na již tradiční jarní turnaj s mezinárodní účastí. Tentokrát jsme poměřili síly celky Třebíče, Piešťan, Slovanu Bratislava a domácího Uherského Hradiště.

Jelikož kvalitních hokejistů mezi našimi nejmenšími je opravdu dostatek, tak i tentokrát pořadatel turnaje zvolil model, kdy každý klub sestavil tým A a tým B, které změřily síly se svými soupeři ve svých skupinách systémem každý s každým.

Boje to opravdu jaksepatří byly a náš region jsme reprezentovali opravdu se ctí. Oba týmy, jak áčko, tak i béčko si připsaly shodně po jedné výhře (nad týmem Piešťan) a třech prohrách. I přes mírně zápornou bilanci jsme v historii turnaje zanechali nesmazatelnou stopu a shodně obsadili dvě čtvrtá místa, takže jsme si společně mohli zakřičet „BRAMBORY JSOU DOMA“. To se nikomu jinému nepovedlo (úsměv).

Samostatnou kapitolou celého klání byli diváci (jakože naši věrní rodiče), kteří mladým talentům vytvořili opravdu bouřlivé, takřka domácí prostředí a touto cestou jim samozřejmě chceme poděkovat a pozvat je k fandění na dalších turnajích.“

 
Aktuální články
Děti se chopily víkendové výzvy, kouč připravil video pro brankáře

Na tréninkové video Filipa Smejkala přišly pozitivní ohlasy. Děti z SK Prostějov 1913 přijaly víkendovou výzvu a začaly doma samy cvičit....

 
Projekt hokejových tříd je připraven, rodiče si prohlédli školu

V době, kdy to ještě vzhledem k teprve začínajícím tvrdým opatřením vlády šlo, se na Základní škole Prostějov v ulici Dr. Horáka...

 
Jak trénovat v době koronavirové? Mrkněte na video

Společné trénování sice kvůli současné situaci není možné, neznamená to však, že by se trénovat nemohlo vůbec. Hráčům SK...

 
Ukončení sezony 2019/20
 
S hokejovými šatnami stále NENÍ VYHRÁNO...
 
Vyklízení šaten zrušeno, zimní stadion uzavřen
 
Aktualizováno! Informace klubu SK Prostějov 1913 k tréninkům a zápasům v návaznosti na přijatá opatření státu
 
Návrat hokejových tříd. Klub chystá schůzku s rodiči
 
Klubový ples v Národním domě je znovu tady!
 
Páťákům se domácí turnaj vydařil, v hokeji i basketu
 
Zápasy
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS