Kumstát: Chceme jít cestou mladých trenérů, které si vychováme

08.05.2019 | Petr Komárek

Zlepšit komunikaci mezi trenéry i s rodiči. To je jeden z cílů, který si v SK Prostějov 1913 kladou do další sezony. V rozhovoru to řekl člen výkonného výboru mládežnického hokejového klubu Pavel Kumstát. Okomentoval rovněž jednotlivé prostějovské kategorie, stejně jako jejich hlavní kouče.

Celkově o uplynulé sezoně a juniorce…
Myslím si, během uplynulé sezony jsme se posunuli zase o krok dál. Jak po stránce sportovní, tak po stránce celkového fungování klubu. Podařilo se nám poskládat juniorku i dorost, což nebylo vůbec jednoduché, ale díky kontaktům Jardy Becka jsme tyto soutěže nakonec mohli přihlásit. Tímto bych chtěl Jardovi poděkovat. Tento ostřílený hokejový stratég měl u nás smlouvu na rok. Byli jsme s ním sice spokojeni, ale dále jsme s ním kontrakt neprodloužili. Chceme jít cestou mladých trenérů, které si chceme vychovat jak po hokejové stránce, tak i lidsky. Chceme tu mladé charakterní pracovité kluky, kteří klub posunou ještě dál. Juniorku od další sezóny přebírá Michal Janeček, který s Jardou spolupracoval. Doufám, že se od něj hodně naučil, jen bude muset více zapracovat na komunikaci s hráči a občas je i pochválit. Věřím, že to zvládne. Pokud ne, přijde někdo jiný. Musíme také u této kategorie zvýšit konkurenci.

O dorostu…
Dorost se mi hodnotí těžko, protože kluků bylo málo. Pracovali ale také poctivě a bylo vidět určité zlepšení. Bohužel, chyběla také větší konkurence a tlak na hráče. V tomto věku už by si kluci měli uvědomovat, co chtějí dokázat a proč vůbec hokej hrají. Od další sezony k dorostu přichází mladý ambiciózní student trenérské licence A Martin Půček. Je to pro něj výzva a očekáváme od něj tvrdou a poctivou práci. Martin patří spíše ke klidnějším trenérům, ale věříme, že už má více zkušeností a prosadí se u nás.

K žákům...
Žáci, ať už starší či mladší, letos hráli dvouročníkově. Tudíž výsledky byly trochu zkreslené, protože někdy soupeř přijel s mladšími kluky. I tak ovšem naše žákovské týmy předváděly pěkné výkony. Tady jsme s trenéry byli spokojeni. Jen by se měla zlepšit komunikace a vystupování Adama Winda, pokud chce v klubu pokračovat. Chtěl bych, aby se staral jen o hokej.

O ročníku 2009…
Ročník 2009 podával stabilní výkony, jsou tam hodně šikovné děti. Někteří kluci se však musí naučit trochu lépe chovat a lépe přistupovat k hokeji. Tento ročník přebírá od Filipa Smejkala další mladý trenér, který dlouhou dobu spolupracoval s uznávaným trenérem mládeže panem Novákem. Je to Pavel Musil, jenž bude působit i jako asistent u dorostu.

K ročníku 2010….
Ročník 2010 byl před sezonou vnímán jako problémový, a tak si ho vzal na starosti Milan Sedlo. Bohužel se mu ale nepodařilo skloubit povinnosti v zaměstnání a povinnosti trenéra. Nakonec z vlastního rozhodnutí ukončil svou činnost v klubu jak jako trenér, tak i jako předseda. Milana si i nadále velmi vážím, a tímto bych mu chtěl ještě jednou poděkovat za to, co pro klub udělal a popřát mu hodně úspěchů v osobním i pracovním životě. Také bych chtěl poděkovat Radimovi Zbránkovi, který nahradil Milana a opět vrátil dětem ročníku 2010 radost z hokeje a zvládl sezonu na výbornou. Poděkování zaslouží i Radimovi asistenti – bratři Krampolové a Honza Krištofík.

O dětech z ročníků 2011 a 2012 a přípravce…
Děti z ročníku 2011 a 2012 a přípravku není potřeba nějak hodnotit. Jsme rádi, že dětí máme tolik. Je to pro nás závazek do dalších sezon. Velké poděkování patří všem trenérům, kteří se na těchto kategoriích podílejí a věnují se jim. Pro příští sezonu jsme se domluvili s nejlepším mládežnickým trenérem Slovenska Mikulášem Mihňákem, který u nás působil už v části letošní sezony. Jsme s nim moc spokojeni, protože je to kluk s obrovským srdcem a velkým charakterem. Jsem přesvědčen, že si ho děti zamilují.

O další sezoně…
Do další sezony si dáváme za cíl děti zase posunout o krok dál. Také lepší komunikaci v trenérském týmu a hlavně zlepšení komunikace s rodiči. Musíme si nastavit jasná pravidla pro rodiče, pro trenéry i pro hráče. Věřím, že se nám to povede. Na závěr chci říct, že já, Martina, Marek a Radek uděláme všechno pro to, aby se nám to povedlo. Budeme rádi, když nám v tom pomohou i rodiče, kteří, když budou kritizovat, tak přijdou za námi osobně a nebudou to vykládat po tribunách a jinde. Věřím, že i nás to posune a budeme řešit jen hokej a ne jiné hloupé věci. Samozřejmě, i my jako členové výkonného výboru se pořád učíme, ale co mě osobně mrzí, je to, že se některé věci dozvídáme oklikou a ne osobně. Ale s tím asi nic neuděláme.

 
Aktuální články
K SK přijel svazový regionální trenér, vedl školení o novém programu

Regionální trenér Českého hokeje, dříve Českého svazu ledního hokeje, navštívil minulé úterý SK Prostějov 1913. S Oldřichem Kališem...

 
SK Prostějov 1913 zahájí sezonu příjemným posezením

Společné posezení trenérů, rodičů a hráčů SK Prostějov 1913 proběhne v prvním zářijovém týdnu v Bistru Hloučela u Matesů (dříve...

 
Přijďte ve čtvrtek 26. září v 16:30 na zimák na akci Týden hokeje

Ve čtvrtek 26. září od 17:30 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je...

 
Prostějovský turnaj čtvrťáků vyhrály Uherské Hradiště a Velká Bíteš
 
Před školou souboj o medaile. Klub pořádá Dětskou letní olympiádu
 
Ročník 2010 okusí na závěr prázdnin první domácí turnaj
 
Kemp pro žáky jako motivace, dostali i pomyslné vysvědčení
 
Pacina trénoval Crosbyho či Iginlu. Nechraňte děti před prohrami, říká
 
Děti z SK Prostějov 1913 mohou jít na zápasy mužů opět zdarma
 
Trenér Půček opět v Prostějově. Cíle máme velké, předesílá
 
Zápasy
JUNIOŘI | Pátek 20.09.2019, 16:45
HC Lvi Břeclav - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 22.09.2019, 13:00
SK Prostějov 1913 - HK Kroměříž
 
JUNIOŘI | Pátek 27.09.2019, 17:00
HC Spartak Uherský Brod - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 29.09.2019
SK Prostějov 1913 - VOLNO
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS