Kumstát: Chceme jít cestou mladých trenérů, které si vychováme

08.05.2019 | Petr Komárek

Zlepšit komunikaci mezi trenéry i s rodiči. To je jeden z cílů, který si v SK Prostějov 1913 kladou do další sezony. V rozhovoru to řekl člen výkonného výboru mládežnického hokejového klubu Pavel Kumstát. Okomentoval rovněž jednotlivé prostějovské kategorie, stejně jako jejich hlavní kouče.

Celkově o uplynulé sezoně a juniorce…
Myslím si, během uplynulé sezony jsme se posunuli zase o krok dál. Jak po stránce sportovní, tak po stránce celkového fungování klubu. Podařilo se nám poskládat juniorku i dorost, což nebylo vůbec jednoduché, ale díky kontaktům Jardy Becka jsme tyto soutěže nakonec mohli přihlásit. Tímto bych chtěl Jardovi poděkovat. Tento ostřílený hokejový stratég měl u nás smlouvu na rok. Byli jsme s ním sice spokojeni, ale dále jsme s ním kontrakt neprodloužili. Chceme jít cestou mladých trenérů, které si chceme vychovat jak po hokejové stránce, tak i lidsky. Chceme tu mladé charakterní pracovité kluky, kteří klub posunou ještě dál. Juniorku od další sezóny přebírá Michal Janeček, který s Jardou spolupracoval. Doufám, že se od něj hodně naučil, jen bude muset více zapracovat na komunikaci s hráči a občas je i pochválit. Věřím, že to zvládne. Pokud ne, přijde někdo jiný. Musíme také u této kategorie zvýšit konkurenci.

O dorostu…
Dorost se mi hodnotí těžko, protože kluků bylo málo. Pracovali ale také poctivě a bylo vidět určité zlepšení. Bohužel, chyběla také větší konkurence a tlak na hráče. V tomto věku už by si kluci měli uvědomovat, co chtějí dokázat a proč vůbec hokej hrají. Od další sezony k dorostu přichází mladý ambiciózní student trenérské licence A Martin Půček. Je to pro něj výzva a očekáváme od něj tvrdou a poctivou práci. Martin patří spíše ke klidnějším trenérům, ale věříme, že už má více zkušeností a prosadí se u nás.

K žákům...
Žáci, ať už starší či mladší, letos hráli dvouročníkově. Tudíž výsledky byly trochu zkreslené, protože někdy soupeř přijel s mladšími kluky. I tak ovšem naše žákovské týmy předváděly pěkné výkony. Tady jsme s trenéry byli spokojeni. Jen by se měla zlepšit komunikace a vystupování Adama Winda, pokud chce v klubu pokračovat. Chtěl bych, aby se staral jen o hokej.

O ročníku 2009…
Ročník 2009 podával stabilní výkony, jsou tam hodně šikovné děti. Někteří kluci se však musí naučit trochu lépe chovat a lépe přistupovat k hokeji. Tento ročník přebírá od Filipa Smejkala další mladý trenér, který dlouhou dobu spolupracoval s uznávaným trenérem mládeže panem Novákem. Je to Pavel Musil, jenž bude působit i jako asistent u dorostu.

K ročníku 2010….
Ročník 2010 byl před sezonou vnímán jako problémový, a tak si ho vzal na starosti Milan Sedlo. Bohužel se mu ale nepodařilo skloubit povinnosti v zaměstnání a povinnosti trenéra. Nakonec z vlastního rozhodnutí ukončil svou činnost v klubu jak jako trenér, tak i jako předseda. Milana si i nadále velmi vážím, a tímto bych mu chtěl ještě jednou poděkovat za to, co pro klub udělal a popřát mu hodně úspěchů v osobním i pracovním životě. Také bych chtěl poděkovat Radimovi Zbránkovi, který nahradil Milana a opět vrátil dětem ročníku 2010 radost z hokeje a zvládl sezonu na výbornou. Poděkování zaslouží i Radimovi asistenti – bratři Krampolové a Honza Krištofík.

O dětech z ročníků 2011 a 2012 a přípravce…
Děti z ročníku 2011 a 2012 a přípravku není potřeba nějak hodnotit. Jsme rádi, že dětí máme tolik. Je to pro nás závazek do dalších sezon. Velké poděkování patří všem trenérům, kteří se na těchto kategoriích podílejí a věnují se jim. Pro příští sezonu jsme se domluvili s nejlepším mládežnickým trenérem Slovenska Mikulášem Mihňákem, který u nás působil už v části letošní sezony. Jsme s nim moc spokojeni, protože je to kluk s obrovským srdcem a velkým charakterem. Jsem přesvědčen, že si ho děti zamilují.

O další sezoně…
Do další sezony si dáváme za cíl děti zase posunout o krok dál. Také lepší komunikaci v trenérském týmu a hlavně zlepšení komunikace s rodiči. Musíme si nastavit jasná pravidla pro rodiče, pro trenéry i pro hráče. Věřím, že se nám to povede. Na závěr chci říct, že já, Martina, Marek a Radek uděláme všechno pro to, aby se nám to povedlo. Budeme rádi, když nám v tom pomohou i rodiče, kteří, když budou kritizovat, tak přijdou za námi osobně a nebudou to vykládat po tribunách a jinde. Věřím, že i nás to posune a budeme řešit jen hokej a ne jiné hloupé věci. Samozřejmě, i my jako členové výkonného výboru se pořád učíme, ale co mě osobně mrzí, je to, že se některé věci dozvídáme oklikou a ne osobně. Ale s tím asi nic neuděláme.

 
Aktuální články
Klub zveřejnil informace týkající se letních příměstských kempů

Stejně jako loni pořádá SK Prostějov 1913 pro své hráče letní příměstské hokejové kempy. Postupně se uskuteční pro juniorku, dorost,...

 
Hokejové „eskáčko“ si znovu zahraje fotbal na Hořava Cupu

Podruhé se na Prostějovsku koná fotbalový Hořava Cup, podruhé je jedním z jeho hlavních organizátorů. Trenér SK Prostějov 1913 Lukáš...

 
Jak vypadá funkční trénink v kondiční přípravě mladších žáků

Jistě si řada z Vás pamatuje, jak jsme jako děti, museli doma pomáhat. Rýt zahradu, sekat trávu nebo lézt po stromě a trhat třešně. Ta...

 
Kdo přišel, nelitoval aneb Ples klubu v roce 2019
 
Nové zázemí pro mládež. Město zmodernizuje zimní stadion
 
Klub se chystá na novou sezonu, proběhly v něm změny
 
Dva venkovní turnaje: Žáci skončili druzí, čtvrťáci čtvrtí
 
Primát ze SIDA Cupu putuje do Běloruska, Prostějov opět šestý
 
Prostějovský zimák hostí 11. ročník SIDA Cupu
 
Smejkal zvládal nemožné. Mladší žáky navíc dovedl až na vrchol
 
Zápasy
JUNIOŘI | Sobota 17.08.2019
Turnaj Šumperk - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Středa 28.08.2019
SK Prostějov 1913 - HK MD Šumperk
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS