Hokejové „eskáčko“ si znovu zahraje fotbal na Hořava Cupu

11.06.2019 | Petr Komárek

Podruhé se na Prostějovsku koná fotbalový Hořava Cup, podruhé je jedním z jeho hlavních organizátorů. Trenér SK Prostějov 1913 Lukáš Duba stejně jako při loňském premiérovém ročníku postaví vlastní tým. Utkat se v sobotu 15. června může i s výběrem jeho zaměstnavatele.

Při zařizování červnového fotbalového turnaje Hořava Cup mu pomáhají i kolegové z hokejového klubu. Lukáš Duba vyzdvihl například pomoc Radka Mudrly, člena výkonného výboru SK Prostějov 1913 a vlastníka společnosti Laser Technology. „Radek je jeden z hlavních sponzorů turnaje. I díky němu ho můžeme uspořádat také letos,“ řekl.

Nejprve děti, pak dospělí

Na druhém ročníku Hořava Cupu bude novinkou miniturnaj dětí z ročníku 2012. V malé kopané si to rozdají čtyři týmy. Obě prostějovská „eskáčka“ – hokejové i fotbalové – a spolu s nimi hokejisté Vyškova a Přerova. „Bude se hrát na stejném hřišti jako u chlapů. Miniturnaj proběhne dopoledne, začít by se mělo okolo deváté hodiny. Půjde o zpestření jak pro samotné děti, tak i pro jejich rodiče nebo prarodiče,“ informoval Duba s tím, že mladí hoši zabojují o věcné ceny.

Na turnaj dětí naváže hlavní turnaj mužů. Ani v něm nebude SK Prostějov 1913 chybět. V některém ze zápasů možná narazí i na Lukáše Dubu – jako soupeře. „Opět budu mít vlastní tým, oproti loňsku bude trochu jiný,“ předeslal. Otevřenou ale zároveň nechal i variantu, že by si zahrál za hokejisty. „V tuto chvíli to nemůžu jasně říct. Možná se s „eskáčkem“ na jedno utkání domluvíme, uvidíme podle času,“ pokrčil rameny.

Sami trenéři a funkcionáři mládežnického hokejového klubu, který letos oslaví své třetí narozeniny, se Hořava Cupu účastní rádi. Ukázalo se to už minule, přemlouvat je Lukáš Duba coby organizátor nemusel ani teď. „Kluci se dali dohromady. Kdo má čas, rád přijde. Tým „eskáčka“ by měl být přibližně stejný jako minulý rok, k žádné velké změně by dojít nemělo,“ prozradil Duba.

V prvním ročníku turnaje si tým SK Prostějov 1913 nevedl špatně. Chválou na něj nešetřil ani samotný Lukáš Duba. „Hráli jsme proti nim, a pokud se nepletu, prohráli jsme… Ale to jsme je samozřejmě nechali zvítězit,“ zavtipkoval nejprve. „Nehráli ovšem vůbec špatně,“ doplnil vzápětí, už beze smíchu.

Letos v Prostějově na Olympijské

Hořava Cup jeho pořadatelé stejně jako loni připravují na bázi akce, na které se mají hlavně všichni pobavit. Fotbalisté, rodiny s dětmi, fanoušci. „Zajistili jsme bohaté občerstvení, návštěvníci si kromě piva a jiných nápojů budou moct pochutnat na pečených dobrotách, mase, klobásách. Děti se zase mohou vyřádit na skákacím hradě a dalších atrakcích. Všechny srdečně zvu i s jejich rodinami,“ vzkázal široké veřejnosti Lukáš Duba.

Místem konání Hořava Cupu, v sobotu 15. června od devíti hodin dopoledne, bude tentokrát areál v Olympijské ulici na okraji Prostějova. „Domluvili jsme se s fotbalovým „eskáčkem“. Lidé budou mít turnaj dostupnější, když bude přímo ve městě. I loni v Kostelci to ale bylo skvělé, třeba se tam příští rok zase vrátíme,“ uzavřel Duba.

Sestava ročníku 2012 na Hořava Cupu:

Jiří Musil – Marek Mudrla, Lukáš Marek, Marek Duba, Jan Klacl ml., Dominik Růžička, Martin Oulehla, Michal Horák, Richard Vrána, Dominika Štecová, Denis Huljar, Matyáš Kovář, Patrik Kovář, Melichar Lužný

Sestava mužů na Hořava Cupu:

Marek Černošek, Michal Janeček, Martin Půček, Filip Smejkal, Adam Wind, Pavel Musil, Radim Zbránek, Mikuláš Mihňák, Jakub Krampol, David Krampol, Jan Klacl st., Otakar Kovář, Jan Krištofík

pro zvětšení klikněte na obrázek

 
Aktuální články
Děti se chopily víkendové výzvy, kouč připravil video pro brankáře

Na tréninkové video Filipa Smejkala přišly pozitivní ohlasy. Děti z SK Prostějov 1913 přijaly víkendovou výzvu a začaly doma samy cvičit....

 
Projekt hokejových tříd je připraven, rodiče si prohlédli školu

V době, kdy to ještě vzhledem k teprve začínajícím tvrdým opatřením vlády šlo, se na Základní škole Prostějov v ulici Dr. Horáka...

 
Jak trénovat v době koronavirové? Mrkněte na video

Společné trénování sice kvůli současné situaci není možné, neznamená to však, že by se trénovat nemohlo vůbec. Hráčům SK...

 
Ukončení sezony 2019/20
 
S hokejovými šatnami stále NENÍ VYHRÁNO...
 
Vyklízení šaten zrušeno, zimní stadion uzavřen
 
Aktualizováno! Informace klubu SK Prostějov 1913 k tréninkům a zápasům v návaznosti na přijatá opatření státu
 
Návrat hokejových tříd. Klub chystá schůzku s rodiči
 
Klubový ples v Národním domě je znovu tady!
 
Páťákům se domácí turnaj vydařil, v hokeji i basketu
 
Zápasy
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS