Hokejové „eskáčko“ si znovu zahraje fotbal na Hořava Cupu

11.06.2019 | Petr Komárek

Podruhé se na Prostějovsku koná fotbalový Hořava Cup, podruhé je jedním z jeho hlavních organizátorů. Trenér SK Prostějov 1913 Lukáš Duba stejně jako při loňském premiérovém ročníku postaví vlastní tým. Utkat se v sobotu 15. června může i s výběrem jeho zaměstnavatele.

Při zařizování červnového fotbalového turnaje Hořava Cup mu pomáhají i kolegové z hokejového klubu. Lukáš Duba vyzdvihl například pomoc Radka Mudrly, člena výkonného výboru SK Prostějov 1913 a vlastníka společnosti Laser Technology. „Radek je jeden z hlavních sponzorů turnaje. I díky němu ho můžeme uspořádat také letos,“ řekl.

Nejprve děti, pak dospělí

Na druhém ročníku Hořava Cupu bude novinkou miniturnaj dětí z ročníku 2012. V malé kopané si to rozdají čtyři týmy. Obě prostějovská „eskáčka“ – hokejové i fotbalové – a spolu s nimi hokejisté Vyškova a Přerova. „Bude se hrát na stejném hřišti jako u chlapů. Miniturnaj proběhne dopoledne, začít by se mělo okolo deváté hodiny. Půjde o zpestření jak pro samotné děti, tak i pro jejich rodiče nebo prarodiče,“ informoval Duba s tím, že mladí hoši zabojují o věcné ceny.

Na turnaj dětí naváže hlavní turnaj mužů. Ani v něm nebude SK Prostějov 1913 chybět. V některém ze zápasů možná narazí i na Lukáše Dubu – jako soupeře. „Opět budu mít vlastní tým, oproti loňsku bude trochu jiný,“ předeslal. Otevřenou ale zároveň nechal i variantu, že by si zahrál za hokejisty. „V tuto chvíli to nemůžu jasně říct. Možná se s „eskáčkem“ na jedno utkání domluvíme, uvidíme podle času,“ pokrčil rameny.

Sami trenéři a funkcionáři mládežnického hokejového klubu, který letos oslaví své třetí narozeniny, se Hořava Cupu účastní rádi. Ukázalo se to už minule, přemlouvat je Lukáš Duba coby organizátor nemusel ani teď. „Kluci se dali dohromady. Kdo má čas, rád přijde. Tým „eskáčka“ by měl být přibližně stejný jako minulý rok, k žádné velké změně by dojít nemělo,“ prozradil Duba.

V prvním ročníku turnaje si tým SK Prostějov 1913 nevedl špatně. Chválou na něj nešetřil ani samotný Lukáš Duba. „Hráli jsme proti nim, a pokud se nepletu, prohráli jsme… Ale to jsme je samozřejmě nechali zvítězit,“ zavtipkoval nejprve. „Nehráli ovšem vůbec špatně,“ doplnil vzápětí, už beze smíchu.

Letos v Prostějově na Olympijské

Hořava Cup jeho pořadatelé stejně jako loni připravují na bázi akce, na které se mají hlavně všichni pobavit. Fotbalisté, rodiny s dětmi, fanoušci. „Zajistili jsme bohaté občerstvení, návštěvníci si kromě piva a jiných nápojů budou moct pochutnat na pečených dobrotách, mase, klobásách. Děti se zase mohou vyřádit na skákacím hradě a dalších atrakcích. Všechny srdečně zvu i s jejich rodinami,“ vzkázal široké veřejnosti Lukáš Duba.

Místem konání Hořava Cupu, v sobotu 15. června od devíti hodin dopoledne, bude tentokrát areál v Olympijské ulici na okraji Prostějova. „Domluvili jsme se s fotbalovým „eskáčkem“. Lidé budou mít turnaj dostupnější, když bude přímo ve městě. I loni v Kostelci to ale bylo skvělé, třeba se tam příští rok zase vrátíme,“ uzavřel Duba.

Sestava ročníku 2012 na Hořava Cupu:

Jiří Musil – Marek Mudrla, Lukáš Marek, Marek Duba, Jan Klacl ml., Dominik Růžička, Martin Oulehla, Michal Horák, Richard Vrána, Dominika Štecová, Denis Huljar, Matyáš Kovář, Patrik Kovář, Melichar Lužný

Sestava mužů na Hořava Cupu:

Marek Černošek, Michal Janeček, Martin Půček, Filip Smejkal, Adam Wind, Pavel Musil, Radim Zbránek, Mikuláš Mihňák, Jakub Krampol, David Krampol, Jan Klacl st., Otakar Kovář, Jan Krištofík

pro zvětšení klikněte na obrázek

 
Aktuální články
SK Prostějov 1913 tentokrát uspořádal Týden hokeje pro 28 dětí

Podruhé v letošní sezoně zorganizoval SK Prostějov 1913 ve spolupráci s Českým hokejem akci v rámci Týdne hokeje a projektu Pojď hrát...

 
Přijďte ve čtvrtek 23. ledna v 16:30 na zimák na akci Týden hokeje

Ve čtvrtek 23. ledna od 16:30 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je...

 
Ročník 2008 vybojoval na domácím turnaji dvě stříbra

Hokej a basketbal. Domácí turnaj SK Prostějov 1913 pro ročník 2008 kombinoval dva různé sporty. Nejlépe je zvládli šumperští Mladí...

 
SK Prostějov 1913 přeje všem veselé Vánoce a radostný rok 2020!
 
Skvělá zpráva! Hrubanová si zahraje na mistrovství světa
 
Pestrý konec roku. Prostějov čeká i domácí turnaj
 
Paráda pro žáky! Zatrénuje si s nimi legendární Michal Broš
 
Speciální příloha o SK ve Večerníku. Prodává se od pondělí
 
Naser se! – Ondřej Palát
 
Zase mi zavolali – Roman Polák
 
Zápasy
JUNIOŘI | Neděle 26.01.2020, 11:30
HC Lvi Břeclav - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Sobota 01.02.2020
SK Prostějov 1913 - VOLNO
 
JUNIOŘI | Pátek 07.02.2020, 17:45
SK Prostějov 1913 - SHKM Hodonín
 
JUNIOŘI | Neděle 16.02.2020, 10:00
HC Orlová - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS