Letní kempy hokejové mládeže odstartovaly

03.08.2019 | Petr Komárek

Stejně jako loni také letos organizuje SK Prostějov 1913 pro své jednotlivé kategorie letní přípravné kempy. Zatímco si ročníky 2011, 2012 a 2013 užívaly dvoutýdenní hokejový příměstský tábor, odstartovalo soustředění juniorům a dorostencům. Při cvičeních a trénincích se potili pod vedením trenérů Janečka, Miškovského, Půčka, Tománka, Černoška a Smejkala.

V pondělí 29. července ráno se na prostějovském zimním stadionu hlásila trenérům desítka juniorů a dvojnásobný počet dorostenců. Figurovali mezi nimi i hráči z jiných měst a klubů – Vyškova, Brna a Uničova.

Návštěvy z Kyjeva i Chicaga

Vedle nich dorazily do čtyřicetitisícového města na Hané tři akvizice ze zahraničí. Duo hokejistů absolvovalo cestu z ukrajinské metropole Kyjeva, jeden host dokonce dorazil až ze zámoří z Chicaga.

Juniory si vzali na starost koučové Michal Janeček s Liborem Miškovským. Dorostenci začali poslouchat pokyny čtveřice Martin Půček – Marek Černošek – Martin Tománek – Filip Smejkal. Pro brankáře přichystal tréninky Štefan Žigárdy, který maskované muže koučuje primárně v prostějovském A-týmu.

Pilování dovedností, pak přátelák s Rakušany

„Při dopoledních trénincích na ledě jsme zdokonalovali hlavně individuální dovednosti všech hráčů. Snažili jsme se kluky posunout po technické stránce na vyšší úroveň. Během odpoledních tréninků na ledě jsme především hráli, a to jak na malém prostoru, tak formou zápasů mezi sebou. Ve čtvrtek si kluci dokonce místo tréninku zahráli přátelské utkání s Klagenfurtem,“ okomentoval letní kemp Martin Půček, hlavní trenér prostějovského dorostu.

„S přístupem a prací kluků, co kemp absolvovali, jsme byli spokojení,“ přidal se hlavní kormidelník juniorky Michal Janeček. Zároveň poznamenal, že samotný tým nejstarší kategorie pro příští mistrovskou sezonu se v SK Prostějov 1913 teprve postupně tvoří.

Hokejový tábor

V uplynulých čtrnácti dnech se nenudili ani hráči z ročníků 2011, 2012 a 2013. Předsezonní kemp je ale čeká až na konci srpna.

V polovině prázdnin si užili hokejovou obdobu příměstského tábora, jenž se uskutečnil ve dvou turnusech. Podle slov trenéra malých Prostějovanů Martina Kužílka chtěl klub pomoci rodičům, kteří chodí do práce a o jejich děti se nemohou starat ani známí ani příbuzní. „Spojili jsme příjemné s užitečným. Rodiče nemuseli mít o děti starost a ty si zase zasportovaly,“ podotkl.

Mládeži s kolegy nechystal pevně stanované denní programy. „Pokaždé jsme se věnovali tomu, co děti zrovna bavilo, aby si vychutnaly celé dny. Chodili jsme také na led, první týden dvakrát, druhý třikrát. Jinak jsme si s nimi zahráli na hřištích různé hry nebo si vyšli na procházku kolem Hloučely,“ vyjmenoval Kužílek některé z aktivit, jež tvořily náplň akce.

Dvakrát vyrazili k hasičům

Kromě toho si děti zaběhaly, vyšly si s trenéry do města a během čtvrtka sledovaly přípravný zápas na zimním stadionu. „Během každého turnusu jsme navíc byli na exkurzi u hasičů. Dětem se to velmi líbilo a chtěl bych tímto moc poděkovat trenérovi Jirkovi Brančíkovi, který je profesionálním hasičem, že nám to umožnil,“ uvedl Martin Kužílek.

V prvním týdnu využilo možnost příměstského tábora SK Prostějov 1913 devět dětí, během druhého šestnáct. Každý den je rodiče dovezli mezi šestou a sedmou hodinou ranní a vrátili se pro ně okolo čtvrté odpoledne. V případě potřeby proběhla operativní domluva s trenéry, kteří maminkám a tatínkům vycházeli maximálně vstříc.

Odměnou pro celou hokejovou organizaci byla řada pozitivních ohlasů. Jak ze strany dětí, tak rodičů. „Dokonce se nám stalo, že si jeden den přišla maminka vyzvednout dítě dřív. Ono ale nechtělo jít, chtělo zůstat až do konce programu,“ prozradil trenér Kužílek.

 
Aktuální články
Přijďte ve čtvrtek 23. ledna v 16:30 na zimák na akci Týden hokeje

Ve čtvrtek 23. ledna od 16:30 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je...

 
Ročník 2008 vybojoval na domácím turnaji dvě stříbra

Hokej a basketbal. Domácí turnaj SK Prostějov 1913 pro ročník 2008 kombinoval dva různé sporty. Nejlépe je zvládli šumperští Mladí...

 
SK Prostějov 1913 přeje všem veselé Vánoce a radostný rok 2020!

SK Prostějov 1913 přeje všem svým sponzorům, hráčům a jejich rodičům, trenérům a příznivcům krásné prožití Vánoc a šťastný a...

 
Skvělá zpráva! Hrubanová si zahraje na mistrovství světa
 
Pestrý konec roku. Prostějov čeká i domácí turnaj
 
Paráda pro žáky! Zatrénuje si s nimi legendární Michal Broš
 
Speciální příloha o SK ve Večerníku. Prodává se od pondělí
 
Naser se! – Ondřej Palát
 
Zase mi zavolali – Roman Polák
 
SK Prostějov 1913 zabodoval! Týden hokeje si užilo 27 dětí
 
Zápasy
JUNIOŘI | Neděle 26.01.2020, 11:30
HC Lvi Břeclav - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Sobota 01.02.2020
SK Prostějov 1913 - VOLNO
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS