Letní kempy hokejové mládeže odstartovaly

03.08.2019 | Petr Komárek

Stejně jako loni také letos organizuje SK Prostějov 1913 pro své jednotlivé kategorie letní přípravné kempy. Zatímco si ročníky 2011, 2012 a 2013 užívaly dvoutýdenní hokejový příměstský tábor, odstartovalo soustředění juniorům a dorostencům. Při cvičeních a trénincích se potili pod vedením trenérů Janečka, Miškovského, Půčka, Tománka, Černoška a Smejkala.

V pondělí 29. července ráno se na prostějovském zimním stadionu hlásila trenérům desítka juniorů a dvojnásobný počet dorostenců. Figurovali mezi nimi i hráči z jiných měst a klubů – Vyškova, Brna a Uničova.

Návštěvy z Kyjeva i Chicaga

Vedle nich dorazily do čtyřicetitisícového města na Hané tři akvizice ze zahraničí. Duo hokejistů absolvovalo cestu z ukrajinské metropole Kyjeva, jeden host dokonce dorazil až ze zámoří z Chicaga.

Juniory si vzali na starost koučové Michal Janeček s Liborem Miškovským. Dorostenci začali poslouchat pokyny čtveřice Martin Půček – Marek Černošek – Martin Tománek – Filip Smejkal. Pro brankáře přichystal tréninky Štefan Žigárdy, který maskované muže koučuje primárně v prostějovském A-týmu.

Pilování dovedností, pak přátelák s Rakušany

„Při dopoledních trénincích na ledě jsme zdokonalovali hlavně individuální dovednosti všech hráčů. Snažili jsme se kluky posunout po technické stránce na vyšší úroveň. Během odpoledních tréninků na ledě jsme především hráli, a to jak na malém prostoru, tak formou zápasů mezi sebou. Ve čtvrtek si kluci dokonce místo tréninku zahráli přátelské utkání s Klagenfurtem,“ okomentoval letní kemp Martin Půček, hlavní trenér prostějovského dorostu.

„S přístupem a prací kluků, co kemp absolvovali, jsme byli spokojení,“ přidal se hlavní kormidelník juniorky Michal Janeček. Zároveň poznamenal, že samotný tým nejstarší kategorie pro příští mistrovskou sezonu se v SK Prostějov 1913 teprve postupně tvoří.

Hokejový tábor

V uplynulých čtrnácti dnech se nenudili ani hráči z ročníků 2011, 2012 a 2013. Předsezonní kemp je ale čeká až na konci srpna.

V polovině prázdnin si užili hokejovou obdobu příměstského tábora, jenž se uskutečnil ve dvou turnusech. Podle slov trenéra malých Prostějovanů Martina Kužílka chtěl klub pomoci rodičům, kteří chodí do práce a o jejich děti se nemohou starat ani známí ani příbuzní. „Spojili jsme příjemné s užitečným. Rodiče nemuseli mít o děti starost a ty si zase zasportovaly,“ podotkl.

Mládeži s kolegy nechystal pevně stanované denní programy. „Pokaždé jsme se věnovali tomu, co děti zrovna bavilo, aby si vychutnaly celé dny. Chodili jsme také na led, první týden dvakrát, druhý třikrát. Jinak jsme si s nimi zahráli na hřištích různé hry nebo si vyšli na procházku kolem Hloučely,“ vyjmenoval Kužílek některé z aktivit, jež tvořily náplň akce.

Dvakrát vyrazili k hasičům

Kromě toho si děti zaběhaly, vyšly si s trenéry do města a během čtvrtka sledovaly přípravný zápas na zimním stadionu. „Během každého turnusu jsme navíc byli na exkurzi u hasičů. Dětem se to velmi líbilo a chtěl bych tímto moc poděkovat trenérovi Jirkovi Brančíkovi, který je profesionálním hasičem, že nám to umožnil,“ uvedl Martin Kužílek.

V prvním týdnu využilo možnost příměstského tábora SK Prostějov 1913 devět dětí, během druhého šestnáct. Každý den je rodiče dovezli mezi šestou a sedmou hodinou ranní a vrátili se pro ně okolo čtvrté odpoledne. V případě potřeby proběhla operativní domluva s trenéry, kteří maminkám a tatínkům vycházeli maximálně vstříc.

Odměnou pro celou hokejovou organizaci byla řada pozitivních ohlasů. Jak ze strany dětí, tak rodičů. „Dokonce se nám stalo, že si jeden den přišla maminka vyzvednout dítě dřív. Ono ale nechtělo jít, chtělo zůstat až do konce programu,“ prozradil trenér Kužílek.

 
Aktuální články
Děti se chopily víkendové výzvy, kouč připravil video pro brankáře

Na tréninkové video Filipa Smejkala přišly pozitivní ohlasy. Děti z SK Prostějov 1913 přijaly víkendovou výzvu a začaly doma samy cvičit....

 
Projekt hokejových tříd je připraven, rodiče si prohlédli školu

V době, kdy to ještě vzhledem k teprve začínajícím tvrdým opatřením vlády šlo, se na Základní škole Prostějov v ulici Dr. Horáka...

 
Jak trénovat v době koronavirové? Mrkněte na video

Společné trénování sice kvůli současné situaci není možné, neznamená to však, že by se trénovat nemohlo vůbec. Hráčům SK...

 
Ukončení sezony 2019/20
 
S hokejovými šatnami stále NENÍ VYHRÁNO...
 
Vyklízení šaten zrušeno, zimní stadion uzavřen
 
Aktualizováno! Informace klubu SK Prostějov 1913 k tréninkům a zápasům v návaznosti na přijatá opatření státu
 
Návrat hokejových tříd. Klub chystá schůzku s rodiči
 
Klubový ples v Národním domě je znovu tady!
 
Páťákům se domácí turnaj vydařil, v hokeji i basketu
 
Zápasy
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS