Kemp pro žáky jako motivace, dostali i pomyslné vysvědčení

25.08.2019 | Petr Komárek

Po letním kempu určeném pro juniory a dorostence uspořádal SK Prostějov 1913 stejnou akci pro další dvě své kategorie. Pod vedením trenéra Filipa Smejkala, jenž je povede i v průběhu mistrovské sezony, se na prostějovském zimním stadionu připravovali starší a mladší žáci.

Známý trenér hokejového Prostějova Filip Smejkal se na kempu probíhajícím od 12. do 16. srpna věnoval celkem 45 hráčům. „Do kempu jsem šel s velkým respektem, což jsem klukům při závěrečném hodnocení také sdělil. S většinou z nich pracuji třetí rok a nechtěl jsem, aby to bylo nudné,“ přiznal.

Plán kempu si stanovil jasný. V úvodu ranních tréninků se zaměřil na pečlivé pilování bruslení. Následně se žákovští hokejisté pohybovali po čtyřech stanovištích, kde se soustředili na vedení kotouče, změny směru na malém prostoru a také na zakončení.

Jednoduchost s důrazem na detaily

„Cvičení jsme volili jednoduchá, ale kladli jsme důraz na detaily. Tímto děkuji kolegům, kteří pomáhali ráno na ledě,“ vzkázal Smejkal a zmínil Marka Černoška, Martina Půčka, Radka Vrbu a Adama Winda. Posledně jmenovaný měl navíc na starosti dopolední přípravu na suchu, jejímž smyslem byl všestranný pohybový a mentální rozvoj hráčů.

Sílu mladým Prostějovanům následně pokaždé dodala kvalitní strava v podobě ovoce na zimním stadionu či oběda v prostorách blízké restaurace U Hudečků.

Při odpolední fázi kempu měli na programu suchý trénink vedený kondičním specialistou Davidem Skřivánkem. Bývalý obránce a současný kondiční trenér prostějovského A-týmu s hráči pracoval především na agilitě.

Přátelák jako zážitek

„Odpolední led byl pak zaměřený na rozvoj herního myšlení a na situace jeden na jednoho. Prováděla se spousta her, které by klukům měly přirozeně pomoci lépe se orientovat ve hře,“ prozradil Filip Smejkal.

Oživit kemp se mu s kolegy povedlo prostřednictvím přednášky o drogách. Odměnu pro prostějovské žáky za poctivé výkony zase představoval zápas s Technikou Brno. Ten si užili a pořádně si přitom zastříleli.

„Tečkou za týdenním cyklem bylo předání pomyslného vysvědčení a jakéhosi doporučení, na čem mají hráči pracovat. Šlo převážně o to kluky motivovat k další práci. Jako trenér je musím pochválit a přál bych si, aby s takovou chutí pracovali a učili se dál. A to nejen hodinu či dvě na stadionu, ale i podle chuti ve svém volném čase,“ svěřil se prostějovský kouč žákovských týmů Filip Smejkal.

 
Aktuální články
Od páté po devátou třídu do hor. Prostějovští si v „suché" sáhli na dno

Suchou letní přípravu má za sebou převážná část mládežnických hokejistů SK Prostějov 1913. Hráči páté až deváté třídy, které...

 
Prostějov přihlásí čtyři žákovské týmy, bude mít i hokejovou třídu

Dvou ze svých stěžejních cílů dosáhl mládežnický hokejový klub SK Prostějov 1913. Do regionálních žákovských soutěží přihlásí...

 
Nový seriál projektu Pojď hrát hokej poradí, jak s dětmi trénovat doma

Kvůli nastalé situaci děti již nějakou dobu nemohou chodit do školy a pravděpodobně doma i několik dalších týdnů zůstanou. Každý...

 
Děti se chopily víkendové výzvy, kouč připravil video pro brankáře
 
Projekt hokejových tříd je připraven, rodiče si prohlédli školu
 
Jak trénovat v době koronavirové? Mrkněte na video
 
Ukončení sezony 2019/20
 
S hokejovými šatnami stále NENÍ VYHRÁNO...
 
Vyklízení šaten zrušeno, zimní stadion uzavřen
 
Aktualizováno! Informace klubu SK Prostějov 1913 k tréninkům a zápasům v návaznosti na přijatá opatření státu
 
Zápasy
JUNIOŘI | Středa 12.08.2020
SK Prostějov 1913 - HK Kroměříž
 
JUNIOŘI | Sobota 15.08.2020
Turnaj Šumperk - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Středa 26.08.2020
SK Prostějov 1913 - HK MD Šumperk
 
JUNIOŘI | Středa 02.09.2020
HK Kroměříž - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS