Kemp pro žáky jako motivace, dostali i pomyslné vysvědčení

25.08.2019 | Petr Komárek

Po letním kempu určeném pro juniory a dorostence uspořádal SK Prostějov 1913 stejnou akci pro další dvě své kategorie. Pod vedením trenéra Filipa Smejkala, jenž je povede i v průběhu mistrovské sezony, se na prostějovském zimním stadionu připravovali starší a mladší žáci.

Známý trenér hokejového Prostějova Filip Smejkal se na kempu probíhajícím od 12. do 16. srpna věnoval celkem 45 hráčům. „Do kempu jsem šel s velkým respektem, což jsem klukům při závěrečném hodnocení také sdělil. S většinou z nich pracuji třetí rok a nechtěl jsem, aby to bylo nudné,“ přiznal.

Plán kempu si stanovil jasný. V úvodu ranních tréninků se zaměřil na pečlivé pilování bruslení. Následně se žákovští hokejisté pohybovali po čtyřech stanovištích, kde se soustředili na vedení kotouče, změny směru na malém prostoru a také na zakončení.

Jednoduchost s důrazem na detaily

„Cvičení jsme volili jednoduchá, ale kladli jsme důraz na detaily. Tímto děkuji kolegům, kteří pomáhali ráno na ledě,“ vzkázal Smejkal a zmínil Marka Černoška, Martina Půčka, Radka Vrbu a Adama Winda. Posledně jmenovaný měl navíc na starosti dopolední přípravu na suchu, jejímž smyslem byl všestranný pohybový a mentální rozvoj hráčů.

Sílu mladým Prostějovanům následně pokaždé dodala kvalitní strava v podobě ovoce na zimním stadionu či oběda v prostorách blízké restaurace U Hudečků.

Při odpolední fázi kempu měli na programu suchý trénink vedený kondičním specialistou Davidem Skřivánkem. Bývalý obránce a současný kondiční trenér prostějovského A-týmu s hráči pracoval především na agilitě.

Přátelák jako zážitek

„Odpolední led byl pak zaměřený na rozvoj herního myšlení a na situace jeden na jednoho. Prováděla se spousta her, které by klukům měly přirozeně pomoci lépe se orientovat ve hře,“ prozradil Filip Smejkal.

Oživit kemp se mu s kolegy povedlo prostřednictvím přednášky o drogách. Odměnu pro prostějovské žáky za poctivé výkony zase představoval zápas s Technikou Brno. Ten si užili a pořádně si přitom zastříleli.

„Tečkou za týdenním cyklem bylo předání pomyslného vysvědčení a jakéhosi doporučení, na čem mají hráči pracovat. Šlo převážně o to kluky motivovat k další práci. Jako trenér je musím pochválit a přál bych si, aby s takovou chutí pracovali a učili se dál. A to nejen hodinu či dvě na stadionu, ale i podle chuti ve svém volném čase,“ svěřil se prostějovský kouč žákovských týmů Filip Smejkal.

 
Aktuální články
SK Prostějov 1913 tentokrát uspořádal Týden hokeje pro 28 dětí

Podruhé v letošní sezoně zorganizoval SK Prostějov 1913 ve spolupráci s Českým hokejem akci v rámci Týdne hokeje a projektu Pojď hrát...

 
Přijďte ve čtvrtek 23. ledna v 16:30 na zimák na akci Týden hokeje

Ve čtvrtek 23. ledna od 16:30 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je...

 
Ročník 2008 vybojoval na domácím turnaji dvě stříbra

Hokej a basketbal. Domácí turnaj SK Prostějov 1913 pro ročník 2008 kombinoval dva různé sporty. Nejlépe je zvládli šumperští Mladí...

 
SK Prostějov 1913 přeje všem veselé Vánoce a radostný rok 2020!
 
Skvělá zpráva! Hrubanová si zahraje na mistrovství světa
 
Pestrý konec roku. Prostějov čeká i domácí turnaj
 
Paráda pro žáky! Zatrénuje si s nimi legendární Michal Broš
 
Speciální příloha o SK ve Večerníku. Prodává se od pondělí
 
Naser se! – Ondřej Palát
 
Zase mi zavolali – Roman Polák
 
Zápasy
JUNIOŘI | Neděle 26.01.2020, 11:30
HC Lvi Břeclav - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Sobota 01.02.2020
SK Prostějov 1913 - VOLNO
 
JUNIOŘI | Pátek 07.02.2020, 17:45
SK Prostějov 1913 - SHKM Hodonín
 
JUNIOŘI | Neděle 16.02.2020, 10:00
HC Orlová - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS