Kemp pro žáky jako motivace, dostali i pomyslné vysvědčení

25.08.2019 | Petr Komárek

Po letním kempu určeném pro juniory a dorostence uspořádal SK Prostějov 1913 stejnou akci pro další dvě své kategorie. Pod vedením trenéra Filipa Smejkala, jenž je povede i v průběhu mistrovské sezony, se na prostějovském zimním stadionu připravovali starší a mladší žáci.

Známý trenér hokejového Prostějova Filip Smejkal se na kempu probíhajícím od 12. do 16. srpna věnoval celkem 45 hráčům. „Do kempu jsem šel s velkým respektem, což jsem klukům při závěrečném hodnocení také sdělil. S většinou z nich pracuji třetí rok a nechtěl jsem, aby to bylo nudné,“ přiznal.

Plán kempu si stanovil jasný. V úvodu ranních tréninků se zaměřil na pečlivé pilování bruslení. Následně se žákovští hokejisté pohybovali po čtyřech stanovištích, kde se soustředili na vedení kotouče, změny směru na malém prostoru a také na zakončení.

Jednoduchost s důrazem na detaily

„Cvičení jsme volili jednoduchá, ale kladli jsme důraz na detaily. Tímto děkuji kolegům, kteří pomáhali ráno na ledě,“ vzkázal Smejkal a zmínil Marka Černoška, Martina Půčka, Radka Vrbu a Adama Winda. Posledně jmenovaný měl navíc na starosti dopolední přípravu na suchu, jejímž smyslem byl všestranný pohybový a mentální rozvoj hráčů.

Sílu mladým Prostějovanům následně pokaždé dodala kvalitní strava v podobě ovoce na zimním stadionu či oběda v prostorách blízké restaurace U Hudečků.

Při odpolední fázi kempu měli na programu suchý trénink vedený kondičním specialistou Davidem Skřivánkem. Bývalý obránce a současný kondiční trenér prostějovského A-týmu s hráči pracoval především na agilitě.

Přátelák jako zážitek

„Odpolední led byl pak zaměřený na rozvoj herního myšlení a na situace jeden na jednoho. Prováděla se spousta her, které by klukům měly přirozeně pomoci lépe se orientovat ve hře,“ prozradil Filip Smejkal.

Oživit kemp se mu s kolegy povedlo prostřednictvím přednášky o drogách. Odměnu pro prostějovské žáky za poctivé výkony zase představoval zápas s Technikou Brno. Ten si užili a pořádně si přitom zastříleli.

„Tečkou za týdenním cyklem bylo předání pomyslného vysvědčení a jakéhosi doporučení, na čem mají hráči pracovat. Šlo převážně o to kluky motivovat k další práci. Jako trenér je musím pochválit a přál bych si, aby s takovou chutí pracovali a učili se dál. A to nejen hodinu či dvě na stadionu, ale i podle chuti ve svém volném čase,“ svěřil se prostějovský kouč žákovských týmů Filip Smejkal.

 
Aktuální články
Děti se chopily víkendové výzvy, kouč připravil video pro brankáře

Na tréninkové video Filipa Smejkala přišly pozitivní ohlasy. Děti z SK Prostějov 1913 přijaly víkendovou výzvu a začaly doma samy cvičit....

 
Projekt hokejových tříd je připraven, rodiče si prohlédli školu

V době, kdy to ještě vzhledem k teprve začínajícím tvrdým opatřením vlády šlo, se na Základní škole Prostějov v ulici Dr. Horáka...

 
Jak trénovat v době koronavirové? Mrkněte na video

Společné trénování sice kvůli současné situaci není možné, neznamená to však, že by se trénovat nemohlo vůbec. Hráčům SK...

 
Ukončení sezony 2019/20
 
S hokejovými šatnami stále NENÍ VYHRÁNO...
 
Vyklízení šaten zrušeno, zimní stadion uzavřen
 
Aktualizováno! Informace klubu SK Prostějov 1913 k tréninkům a zápasům v návaznosti na přijatá opatření státu
 
Návrat hokejových tříd. Klub chystá schůzku s rodiči
 
Klubový ples v Národním domě je znovu tady!
 
Páťákům se domácí turnaj vydařil, v hokeji i basketu
 
Zápasy
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS