Kemp pro žáky jako motivace, dostali i pomyslné vysvědčení

25.08.2019 | Petr Komárek

Po letním kempu určeném pro juniory a dorostence uspořádal SK Prostějov 1913 stejnou akci pro další dvě své kategorie. Pod vedením trenéra Filipa Smejkala, jenž je povede i v průběhu mistrovské sezony, se na prostějovském zimním stadionu připravovali starší a mladší žáci.

Známý trenér hokejového Prostějova Filip Smejkal se na kempu probíhajícím od 12. do 16. srpna věnoval celkem 45 hráčům. „Do kempu jsem šel s velkým respektem, což jsem klukům při závěrečném hodnocení také sdělil. S většinou z nich pracuji třetí rok a nechtěl jsem, aby to bylo nudné,“ přiznal.

Plán kempu si stanovil jasný. V úvodu ranních tréninků se zaměřil na pečlivé pilování bruslení. Následně se žákovští hokejisté pohybovali po čtyřech stanovištích, kde se soustředili na vedení kotouče, změny směru na malém prostoru a také na zakončení.

Jednoduchost s důrazem na detaily

„Cvičení jsme volili jednoduchá, ale kladli jsme důraz na detaily. Tímto děkuji kolegům, kteří pomáhali ráno na ledě,“ vzkázal Smejkal a zmínil Marka Černoška, Martina Půčka, Radka Vrbu a Adama Winda. Posledně jmenovaný měl navíc na starosti dopolední přípravu na suchu, jejímž smyslem byl všestranný pohybový a mentální rozvoj hráčů.

Sílu mladým Prostějovanům následně pokaždé dodala kvalitní strava v podobě ovoce na zimním stadionu či oběda v prostorách blízké restaurace U Hudečků.

Při odpolední fázi kempu měli na programu suchý trénink vedený kondičním specialistou Davidem Skřivánkem. Bývalý obránce a současný kondiční trenér prostějovského A-týmu s hráči pracoval především na agilitě.

Přátelák jako zážitek

„Odpolední led byl pak zaměřený na rozvoj herního myšlení a na situace jeden na jednoho. Prováděla se spousta her, které by klukům měly přirozeně pomoci lépe se orientovat ve hře,“ prozradil Filip Smejkal.

Oživit kemp se mu s kolegy povedlo prostřednictvím přednášky o drogách. Odměnu pro prostějovské žáky za poctivé výkony zase představoval zápas s Technikou Brno. Ten si užili a pořádně si přitom zastříleli.

„Tečkou za týdenním cyklem bylo předání pomyslného vysvědčení a jakéhosi doporučení, na čem mají hráči pracovat. Šlo převážně o to kluky motivovat k další práci. Jako trenér je musím pochválit a přál bych si, aby s takovou chutí pracovali a učili se dál. A to nejen hodinu či dvě na stadionu, ale i podle chuti ve svém volném čase,“ svěřil se prostějovský kouč žákovských týmů Filip Smejkal.

 
Aktuální články
K SK přijel svazový regionální trenér, vedl školení o novém programu

Regionální trenér Českého hokeje, dříve Českého svazu ledního hokeje, navštívil minulé úterý SK Prostějov 1913. S Oldřichem Kališem...

 
SK Prostějov 1913 zahájí sezonu příjemným posezením

Společné posezení trenérů, rodičů a hráčů SK Prostějov 1913 proběhne v prvním zářijovém týdnu v Bistru Hloučela u Matesů (dříve...

 
Přijďte ve čtvrtek 26. září v 16:30 na zimák na akci Týden hokeje

Ve čtvrtek 26. září od 17:30 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je...

 
Prostějovský turnaj čtvrťáků vyhrály Uherské Hradiště a Velká Bíteš
 
Před školou souboj o medaile. Klub pořádá Dětskou letní olympiádu
 
Ročník 2010 okusí na závěr prázdnin první domácí turnaj
 
Pacina trénoval Crosbyho či Iginlu. Nechraňte děti před prohrami, říká
 
Děti z SK Prostějov 1913 mohou jít na zápasy mužů opět zdarma
 
Trenér Půček opět v Prostějově. Cíle máme velké, předesílá
 
Letní kempy hokejové mládeže odstartovaly
 
Zápasy
JUNIOŘI | Pátek 20.09.2019, 16:45
HC Lvi Břeclav - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 22.09.2019, 13:00
SK Prostějov 1913 - HK Kroměříž
 
JUNIOŘI | Pátek 27.09.2019, 17:00
HC Spartak Uherský Brod - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 29.09.2019
SK Prostějov 1913 - VOLNO
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS