Paráda pro žáky! Zatrénuje si s nimi legendární Michal Broš

21.11.2019 | Petr Komárek, foto: hcsparta.cz

Příjemné zpestření tréninku zažijí v pátek starší a mladší žáci SK Prostějov 1913. Odpoledne si s nimi přijede zatrénovat mistr světa z roku 2000 či čtyřnásobný vítěz extraligy Michal Broš.

Třiačtyřicetiletý Broš se aktuálně věnuje trénování starších žáků u neratovických Buldoků. Práci ve středočeském klubu přijal poté, co mu ji nabídl jeho někdejší spoluhráč ze Sparty Martin Chabada.

Odchovanec olomouckého hokeje předtím dvě sezony vykonával funkci sportovního manažera právě u pražského „S“ ctícího rudou barvu. Se Spartou ještě jako hráč získal dva extraligové tituly (2000 a 2002), mezitím stříbro a poté ještě tři bronzy.

Mistrem Česka se stal také se Vsetínem, na zlatý pohár si v zelenožlutém dresu sáhl dvakrát v řadě v letech 1998 a 1999. Na přelomu tisíciletí ovládl s národním týmem světový šampionát v ruském Petrohradu, na turnaji v osmi zápasech zaznamenal jednu branku. Za reprezentaci celkově odehrál několik desítek utkání.

Kromě českých působišť, mezi něž na sklonku kariéry přidal ještě Mladou Boleslav, nastupoval člen proslulého útoku „KBT“ Kratěna, Broš, Tomajko také ve Finsku. Za tři sezony v tamní elitní soutěži si přišel na dvě první a jedno druhé místo. Hráčskou kariéru Michal Broš ukončil v roce 2015.

S nápadem na jeho trénink s prostějovskými dětmi přišel šéftrenér SK Prostějov 1913 a současně hlavní kouč žákovských týmů Filip Smejkal. Broš je dobrým kamarádem předsedy klubu Marka Černoška, který vše potřebné domluvil a zařídil.

 
Aktuální články
Od páté po devátou třídu do hor. Prostějovští si v „suché" sáhli na dno

Suchou letní přípravu má za sebou převážná část mládežnických hokejistů SK Prostějov 1913. Hráči páté až deváté třídy, které...

 
Prostějov přihlásí čtyři žákovské týmy, bude mít i hokejovou třídu

Dvou ze svých stěžejních cílů dosáhl mládežnický hokejový klub SK Prostějov 1913. Do regionálních žákovských soutěží přihlásí...

 
Nový seriál projektu Pojď hrát hokej poradí, jak s dětmi trénovat doma

Kvůli nastalé situaci děti již nějakou dobu nemohou chodit do školy a pravděpodobně doma i několik dalších týdnů zůstanou. Každý...

 
Děti se chopily víkendové výzvy, kouč připravil video pro brankáře
 
Projekt hokejových tříd je připraven, rodiče si prohlédli školu
 
Jak trénovat v době koronavirové? Mrkněte na video
 
Ukončení sezony 2019/20
 
S hokejovými šatnami stále NENÍ VYHRÁNO...
 
Vyklízení šaten zrušeno, zimní stadion uzavřen
 
Aktualizováno! Informace klubu SK Prostějov 1913 k tréninkům a zápasům v návaznosti na přijatá opatření státu
 
Zápasy
JUNIOŘI | Středa 12.08.2020
SK Prostějov 1913 - HK Kroměříž
 
JUNIOŘI | Sobota 15.08.2020
Turnaj Šumperk - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Středa 26.08.2020
SK Prostějov 1913 - HK MD Šumperk
 
JUNIOŘI | Středa 02.09.2020
HK Kroměříž - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS