Paráda pro žáky! Zatrénuje si s nimi legendární Michal Broš

21.11.2019 | Petr Komárek, foto: hcsparta.cz

Příjemné zpestření tréninku zažijí v pátek starší a mladší žáci SK Prostějov 1913. Odpoledne si s nimi přijede zatrénovat mistr světa z roku 2000 či čtyřnásobný vítěz extraligy Michal Broš.

Třiačtyřicetiletý Broš se aktuálně věnuje trénování starších žáků u neratovických Buldoků. Práci ve středočeském klubu přijal poté, co mu ji nabídl jeho někdejší spoluhráč ze Sparty Martin Chabada.

Odchovanec olomouckého hokeje předtím dvě sezony vykonával funkci sportovního manažera právě u pražského „S“ ctícího rudou barvu. Se Spartou ještě jako hráč získal dva extraligové tituly (2000 a 2002), mezitím stříbro a poté ještě tři bronzy.

Mistrem Česka se stal také se Vsetínem, na zlatý pohár si v zelenožlutém dresu sáhl dvakrát v řadě v letech 1998 a 1999. Na přelomu tisíciletí ovládl s národním týmem světový šampionát v ruském Petrohradu, na turnaji v osmi zápasech zaznamenal jednu branku. Za reprezentaci celkově odehrál několik desítek utkání.

Kromě českých působišť, mezi něž na sklonku kariéry přidal ještě Mladou Boleslav, nastupoval člen proslulého útoku „KBT“ Kratěna, Broš, Tomajko také ve Finsku. Za tři sezony v tamní elitní soutěži si přišel na dvě první a jedno druhé místo. Hráčskou kariéru Michal Broš ukončil v roce 2015.

S nápadem na jeho trénink s prostějovskými dětmi přišel šéftrenér SK Prostějov 1913 a současně hlavní kouč žákovských týmů Filip Smejkal. Broš je dobrým kamarádem předsedy klubu Marka Černoška, který vše potřebné domluvil a zařídil.

 
Aktuální články
Zápasy
JUNIOŘI | Pátek 13.12.2019, 17:45
SK Prostějov 1913 - HC Lvi Břeclav
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS