Ročník 2008 vybojoval na domácím turnaji dvě stříbra

03.01.2020 | Petr Komárek

Hokej a basketbal. Domácí turnaj SK Prostějov 1913 pro ročník 2008 kombinoval dva různé sporty. Nejlépe je zvládli šumperští Mladí Draci, Prostějovští skončili pokaždé hned za nimi. Vysloužili si tak dvě stříbrné medaile.

V obou sportech se v Prostějově kromě domácího týmu představily také Šumperk, Uničov a Kroměříž.

Během hokejové části červenobílí Hanáci zdolali Uničov (5:3) a poradili si také s Kroměříží (6:4). O celkové první místo si to tak rozdali s Draky ze Šumperka, kteří předchozí zápasy zvládli se souhrnným skóre 23:2 (výhry 8:2 nad Uničovem a 15:0 nad Kroměříží). Na soupeře ze severu Moravy však svěřenci trenéra Smejkala nestačili, podlehli mu vysoko 2:13.

Se skóre 13:20 a čtyřmi získanými body obsadili druhou příčku. Jako třetí završili turnaj uničovští Orlíci, Kroměříž v rozhodujícím utkání porazili 4:1.

Stejné pořadí nakonec platilo i pro basketbalové klání. Prostějov sice tentokrát skolil Šumperk a stejným poměrem 17:13 posléze také Kroměříž. Nestačil ovšem na Uničov, s nímž padl rozdílem sedmi bodů (8:15).

S vítěznými Mladými Draky měl dokonce SK lepší vzájemný zápas, celek z podhůří Jeseníků ho ale předčil v jiném, rozhodujícím kritériu. Získaných bodech za nastřílené koše. Šumperští si jich (i s vítězstvími 16:6 nad Uničovem a 17:11 nad Kroměříží) vysloužili 46, Prostějovští 42.

Uničovu v celkovém hodnocení pomohl právě triumf nad hostitelským výběrem, s Kroměříží totiž remizoval 13:13.

 
Aktuální články
Děti se chopily víkendové výzvy, kouč připravil video pro brankáře

Na tréninkové video Filipa Smejkala přišly pozitivní ohlasy. Děti z SK Prostějov 1913 přijaly víkendovou výzvu a začaly doma samy cvičit....

 
Projekt hokejových tříd je připraven, rodiče si prohlédli školu

V době, kdy to ještě vzhledem k teprve začínajícím tvrdým opatřením vlády šlo, se na Základní škole Prostějov v ulici Dr. Horáka...

 
Jak trénovat v době koronavirové? Mrkněte na video

Společné trénování sice kvůli současné situaci není možné, neznamená to však, že by se trénovat nemohlo vůbec. Hráčům SK...

 
Ukončení sezony 2019/20
 
S hokejovými šatnami stále NENÍ VYHRÁNO...
 
Vyklízení šaten zrušeno, zimní stadion uzavřen
 
Aktualizováno! Informace klubu SK Prostějov 1913 k tréninkům a zápasům v návaznosti na přijatá opatření státu
 
Návrat hokejových tříd. Klub chystá schůzku s rodiči
 
Klubový ples v Národním domě je znovu tady!
 
Páťákům se domácí turnaj vydařil, v hokeji i basketu
 
Zápasy
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS