Páťákům se domácí turnaj vydařil, v hokeji i basketu

05.02.2020 | Petr Komárek

Malý svátek nastal první únorovou neděli pro hokejisty SK Prostějov 1913 z ročníku 2009. Startovali na domácím turnaji, který otestoval jejich schopnosti nejen v hokeji, ale také v basketbale. V obou sportech se svěřencům trenérů Pavla Musila, Martina Půčka a Marka Černoška dařilo. Vysloužili si první a druhé místo.

V basketbalových i hokejových zápasech si to prostějovská pátá třída rozdala s týmy Uherského Hradiště, Břeclavi a Znojma. Na palubovce v Národním sportovním centru se hrálo dopoledne, na ledě zimního stadionu odpoledne.

Hanáci odstartovali sportovní neděli vítězstvím nad Uherským Hradištěm, které mezi koši předčili o třináct bodů (21:8). Poradili si i se Znojmem (17:12), zato Břeclavi rozdílem šesti bodů podlehli (9:15). Prohra je nicméně mrzet nemusela. Břeclavští totiž podobnými výsledky (8:10 a 9:10) prohráli jak se Znojmem, tak s Uherskohradišťskými.

Největším prostějovským konkurentem se tak stali znojemští Orli. Ti stejně jako pořadatelský klub nasbírali čtyři body. Díky lepšímu vzájemnému zápasu však turnaj vyhrál Prostějov. Třetí pozice připadla Uherskému Hradišti, čtvrtá Břeclavi.

Hokejová část akce se z pohledu Musilova, Půčkova a Černoškova výběru nesla ve znamení nerozhodných výsledků. Postupně remizoval se Znojmem (5:5), Uherským Hradištěm (3:3) i Jihomoravany z Břeclavi (5:5). Vyrovnané skóre 13:13 a tři získané body mu vynesly konečnou druhou příčku.

Nejlepší možné umístění si vybojovalo Uherské Hradiště, které zdolalo Břeclav 5:3 a Znojemské 5:4. O držiteli třetího místa muselo rozhodnout až celkové skóre. To mělo o jediný gól lepší Znojmo, Břeclav si z Hané odvezla dvě čtvrtá místa.

>>>Kompletní fotogalerie z turnaje<<<

 
Aktuální články
Děti se chopily víkendové výzvy, kouč připravil video pro brankáře

Na tréninkové video Filipa Smejkala přišly pozitivní ohlasy. Děti z SK Prostějov 1913 přijaly víkendovou výzvu a začaly doma samy cvičit....

 
Projekt hokejových tříd je připraven, rodiče si prohlédli školu

V době, kdy to ještě vzhledem k teprve začínajícím tvrdým opatřením vlády šlo, se na Základní škole Prostějov v ulici Dr. Horáka...

 
Jak trénovat v době koronavirové? Mrkněte na video

Společné trénování sice kvůli současné situaci není možné, neznamená to však, že by se trénovat nemohlo vůbec. Hráčům SK...

 
Ukončení sezony 2019/20
 
S hokejovými šatnami stále NENÍ VYHRÁNO...
 
Vyklízení šaten zrušeno, zimní stadion uzavřen
 
Aktualizováno! Informace klubu SK Prostějov 1913 k tréninkům a zápasům v návaznosti na přijatá opatření státu
 
Návrat hokejových tříd. Klub chystá schůzku s rodiči
 
Klubový ples v Národním domě je znovu tady!
 
SK Prostějov 1913 tentokrát uspořádal Týden hokeje pro 28 dětí
 
Zápasy
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS