Páťákům se domácí turnaj vydařil, v hokeji i basketu

05.02.2020 | Petr Komárek

Malý svátek nastal první únorovou neděli pro hokejisty SK Prostějov 1913 z ročníku 2009. Startovali na domácím turnaji, který otestoval jejich schopnosti nejen v hokeji, ale také v basketbale. V obou sportech se svěřencům trenérů Pavla Musila, Martina Půčka a Marka Černoška dařilo. Vysloužili si první a druhé místo.

V basketbalových i hokejových zápasech si to prostějovská pátá třída rozdala s týmy Uherského Hradiště, Břeclavi a Znojma. Na palubovce v Národním sportovním centru se hrálo dopoledne, na ledě zimního stadionu odpoledne.

Hanáci odstartovali sportovní neděli vítězstvím nad Uherským Hradištěm, které mezi koši předčili o třináct bodů (21:8). Poradili si i se Znojmem (17:12), zato Břeclavi rozdílem šesti bodů podlehli (9:15). Prohra je nicméně mrzet nemusela. Břeclavští totiž podobnými výsledky (8:10 a 9:10) prohráli jak se Znojmem, tak s Uherskohradišťskými.

Největším prostějovským konkurentem se tak stali znojemští Orli. Ti stejně jako pořadatelský klub nasbírali čtyři body. Díky lepšímu vzájemnému zápasu však turnaj vyhrál Prostějov. Třetí pozice připadla Uherskému Hradišti, čtvrtá Břeclavi.

Hokejová část akce se z pohledu Musilova, Půčkova a Černoškova výběru nesla ve znamení nerozhodných výsledků. Postupně remizoval se Znojmem (5:5), Uherským Hradištěm (3:3) i Jihomoravany z Břeclavi (5:5). Vyrovnané skóre 13:13 a tři získané body mu vynesly konečnou druhou příčku.

Nejlepší možné umístění si vybojovalo Uherské Hradiště, které zdolalo Břeclav 5:3 a Znojemské 5:4. O držiteli třetího místa muselo rozhodnout až celkové skóre. To mělo o jediný gól lepší Znojmo, Břeclav si z Hané odvezla dvě čtvrtá místa.

>>>Kompletní fotogalerie z turnaje<<<

 
Aktuální články
Od páté po devátou třídu do hor. Prostějovští si v „suché" sáhli na dno

Suchou letní přípravu má za sebou převážná část mládežnických hokejistů SK Prostějov 1913. Hráči páté až deváté třídy, které...

 
Prostějov přihlásí čtyři žákovské týmy, bude mít i hokejovou třídu

Dvou ze svých stěžejních cílů dosáhl mládežnický hokejový klub SK Prostějov 1913. Do regionálních žákovských soutěží přihlásí...

 
Nový seriál projektu Pojď hrát hokej poradí, jak s dětmi trénovat doma

Kvůli nastalé situaci děti již nějakou dobu nemohou chodit do školy a pravděpodobně doma i několik dalších týdnů zůstanou. Každý...

 
Děti se chopily víkendové výzvy, kouč připravil video pro brankáře
 
Projekt hokejových tříd je připraven, rodiče si prohlédli školu
 
Jak trénovat v době koronavirové? Mrkněte na video
 
Ukončení sezony 2019/20
 
S hokejovými šatnami stále NENÍ VYHRÁNO...
 
Vyklízení šaten zrušeno, zimní stadion uzavřen
 
Aktualizováno! Informace klubu SK Prostějov 1913 k tréninkům a zápasům v návaznosti na přijatá opatření státu
 
Zápasy
JUNIOŘI | Středa 12.08.2020
SK Prostějov 1913 - HK Kroměříž
 
JUNIOŘI | Sobota 15.08.2020
Turnaj Šumperk - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Středa 26.08.2020
SK Prostějov 1913 - HK MD Šumperk
 
JUNIOŘI | Středa 02.09.2020
HK Kroměříž - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS