Návrat hokejových tříd. Klub chystá schůzku s rodiči

24.02.2020 | Petr Komárek

Provozují je v nedalekém Přerově, provozovat se znovu budou i v Prostějově. Řeč je o specializovaných hokejových třídách. Pro děti z mládežnického oddílu SK Prostějov 1913 vzniknou na Základní škole Dr. Horáka.

Hokejové třídy nejsou v prostějovském prostředí žádnou novinkou. Dříve je pro mladé hráče nabízeli na Základní škole Melantrichova. Ta se nachází jen asi patnáct minut chůze od zimního stadionu.

Hokejistů však postupem času ve třídách ubývalo, až zanikly. „Škola nemohla čekat, jestli tam někdo pošle jednoho, dva nebo patnáct hokejistů. Nebylo dost dětí, takže třídy ‚vymřely po meči‘. Je to obrovská škoda, protože teď chybí,“ mrzí někdejšího prostějovského brankáře Adama Švacha, otce osmiletého Adama.

Ten v mládežnickém SK Prostějov 1913 patří mezi útočníky třetí třídy. Jako žák druhého ročníku navštěvuje právě základní školu v Melantrichově ulici. „O hokejové třídě jsme uvažovali, když se jako téma řešila před rokem nebo dvěma. Tím, že teď je kluk už druhák, jsme o ní uvažovat přestali,“ přiznal jeho rodič.

Oprášení původního modelu padlo

Na speciální třídy určené hokejistům nicméně nezanevřel a jejich obnovení považuje za krok dopředu. Totéž potvrzuje i člověk, s nímž často dostává do kontaktu – předseda SK Prostějov 1913 Marek Černošek.

„Hlavní výhodu tříd představuje spojení studia a sportu. Jako klub díky tomu na zimním stadionu obsadíme hodiny, které jinak využít nejde, protože děti chodí na různé školy a rodiče je mnohdy na tréninky nestihnou vozit,“ vyzdvihl. „Rodičům ubudou starosti s dopravou dětí tam a zpět i třeba s obědem,“ doplnil.

O znovuotevření tříd na ZŠ Melantrichova se v prostějovském hokeji uvažovalo. „Bylo by to ideální, na stadion je to ze školy kousek. Zásadní problém byl však v kapacitě. Škola se bohužel nafouknout nedá,“ vysvětlil Černošek.

Proto se s kolegy z vedení klubu musel poohlédnout po jiné škole. Stěžejním kritériem pro hledání byl právě počet dětí, který by dokázala pojmout. „Potřebovali jsme školu, která nám řekne: ‚Ano, máme možnost otevřít sportovní třídu. Děti se nám sem vejdou.‘,“ přiblížil.

Setkání mezi klubem, rodiči a školou

Po dvouletém úsilí hokejisté konečně uspěli. Dozvěděli se, že jejich požadavky splňuje Základní škola Dr. Horáka v jižní části města. Proto se pustili do jednání s její ředitelkou Petrou Rubáčovou. „Škola má navíc kromě tělocvičny ve svém areálu i bazén, což je přidaná hodnota,“ zmínil Marek Černošek, bývalý obránce extraligové Sparty, Litvínova či Kladna a dvojnásobný mistr České republiky.

SK Prostějov 1913 by podle jeho slov uvítal, kdyby vznikl první a druhý ročník hokejových tříd. Záviset bude především na rodičích malých hokejistů. Celý projekt jim klub plánuje představit ve středu 4. března od 18 hodin v Národním sportovním centru. Na setkání přijdou zástupci klubu i školy. „Zodpovíme všechny dotazy, které na nás rodiče budou mít,“ slíbil Černošek.

Město třídy kvituje

Založení hokejových tříd na ZŠ Dr. Horáka vítá i prostějovská radnice. „Město Prostějov má zájem na tom, aby se mládežnický hokej ve městě rozvíjel. Myšlenku koncepčního rozvoje a fungování hokejových tříd v podobném modelu, jako je tomu například v Přerově, rozhodně podporuje,“ prohlásil náměstek primátora Jan Krchňavý.

„Sportovní třídy, a je jedno, na jaký sport jsou zaměřeny, mají své nezastupitelné místo ve sportovní přípravě mládeže. Jednoznačně měly a mají vliv na kvalitu přípravy pro daný sport,“ podotkl také.

 
Aktuální články
Děti se chopily víkendové výzvy, kouč připravil video pro brankáře

Na tréninkové video Filipa Smejkala přišly pozitivní ohlasy. Děti z SK Prostějov 1913 přijaly víkendovou výzvu a začaly doma samy cvičit....

 
Projekt hokejových tříd je připraven, rodiče si prohlédli školu

V době, kdy to ještě vzhledem k teprve začínajícím tvrdým opatřením vlády šlo, se na Základní škole Prostějov v ulici Dr. Horáka...

 
Jak trénovat v době koronavirové? Mrkněte na video

Společné trénování sice kvůli současné situaci není možné, neznamená to však, že by se trénovat nemohlo vůbec. Hráčům SK...

 
Ukončení sezony 2019/20
 
S hokejovými šatnami stále NENÍ VYHRÁNO...
 
Vyklízení šaten zrušeno, zimní stadion uzavřen
 
Aktualizováno! Informace klubu SK Prostějov 1913 k tréninkům a zápasům v návaznosti na přijatá opatření státu
 
Klubový ples v Národním domě je znovu tady!
 
Páťákům se domácí turnaj vydařil, v hokeji i basketu
 
SK Prostějov 1913 tentokrát uspořádal Týden hokeje pro 28 dětí
 
Zápasy
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS