Návrat hokejových tříd. Klub chystá schůzku s rodiči

24.02.2020 | Petr Komárek

Provozují je v nedalekém Přerově, provozovat se znovu budou i v Prostějově. Řeč je o specializovaných hokejových třídách. Pro děti z mládežnického oddílu SK Prostějov 1913 vzniknou na Základní škole Dr. Horáka.

Hokejové třídy nejsou v prostějovském prostředí žádnou novinkou. Dříve je pro mladé hráče nabízeli na Základní škole Melantrichova. Ta se nachází jen asi patnáct minut chůze od zimního stadionu.

Hokejistů však postupem času ve třídách ubývalo, až zanikly. „Škola nemohla čekat, jestli tam někdo pošle jednoho, dva nebo patnáct hokejistů. Nebylo dost dětí, takže třídy ‚vymřely po meči‘. Je to obrovská škoda, protože teď chybí,“ mrzí někdejšího prostějovského brankáře Adama Švacha, otce osmiletého Adama.

Ten v mládežnickém SK Prostějov 1913 patří mezi útočníky třetí třídy. Jako žák druhého ročníku navštěvuje právě základní školu v Melantrichově ulici. „O hokejové třídě jsme uvažovali, když se jako téma řešila před rokem nebo dvěma. Tím, že teď je kluk už druhák, jsme o ní uvažovat přestali,“ přiznal jeho rodič.

Oprášení původního modelu padlo

Na speciální třídy určené hokejistům nicméně nezanevřel a jejich obnovení považuje za krok dopředu. Totéž potvrzuje i člověk, s nímž často dostává do kontaktu – předseda SK Prostějov 1913 Marek Černošek.

„Hlavní výhodu tříd představuje spojení studia a sportu. Jako klub díky tomu na zimním stadionu obsadíme hodiny, které jinak využít nejde, protože děti chodí na různé školy a rodiče je mnohdy na tréninky nestihnou vozit,“ vyzdvihl. „Rodičům ubudou starosti s dopravou dětí tam a zpět i třeba s obědem,“ doplnil.

O znovuotevření tříd na ZŠ Melantrichova se v prostějovském hokeji uvažovalo. „Bylo by to ideální, na stadion je to ze školy kousek. Zásadní problém byl však v kapacitě. Škola se bohužel nafouknout nedá,“ vysvětlil Černošek.

Proto se s kolegy z vedení klubu musel poohlédnout po jiné škole. Stěžejním kritériem pro hledání byl právě počet dětí, který by dokázala pojmout. „Potřebovali jsme školu, která nám řekne: ‚Ano, máme možnost otevřít sportovní třídu. Děti se nám sem vejdou.‘,“ přiblížil.

Setkání mezi klubem, rodiči a školou

Po dvouletém úsilí hokejisté konečně uspěli. Dozvěděli se, že jejich požadavky splňuje Základní škola Dr. Horáka v jižní části města. Proto se pustili do jednání s její ředitelkou Petrou Rubáčovou. „Škola má navíc kromě tělocvičny ve svém areálu i bazén, což je přidaná hodnota,“ zmínil Marek Černošek, bývalý obránce extraligové Sparty, Litvínova či Kladna a dvojnásobný mistr České republiky.

SK Prostějov 1913 by podle jeho slov uvítal, kdyby vznikl první a druhý ročník hokejových tříd. Záviset bude především na rodičích malých hokejistů. Celý projekt jim klub plánuje představit ve středu 4. března od 18 hodin v Národním sportovním centru. Na setkání přijdou zástupci klubu i školy. „Zodpovíme všechny dotazy, které na nás rodiče budou mít,“ slíbil Černošek.

Město třídy kvituje

Založení hokejových tříd na ZŠ Dr. Horáka vítá i prostějovská radnice. „Město Prostějov má zájem na tom, aby se mládežnický hokej ve městě rozvíjel. Myšlenku koncepčního rozvoje a fungování hokejových tříd v podobném modelu, jako je tomu například v Přerově, rozhodně podporuje,“ prohlásil náměstek primátora Jan Krchňavý.

„Sportovní třídy, a je jedno, na jaký sport jsou zaměřeny, mají své nezastupitelné místo ve sportovní přípravě mládeže. Jednoznačně měly a mají vliv na kvalitu přípravy pro daný sport,“ podotkl také.

 
Aktuální články
Od páté po devátou třídu do hor. Prostějovští si v „suché" sáhli na dno

Suchou letní přípravu má za sebou převážná část mládežnických hokejistů SK Prostějov 1913. Hráči páté až deváté třídy, které...

 
Prostějov přihlásí čtyři žákovské týmy, bude mít i hokejovou třídu

Dvou ze svých stěžejních cílů dosáhl mládežnický hokejový klub SK Prostějov 1913. Do regionálních žákovských soutěží přihlásí...

 
Nový seriál projektu Pojď hrát hokej poradí, jak s dětmi trénovat doma

Kvůli nastalé situaci děti již nějakou dobu nemohou chodit do školy a pravděpodobně doma i několik dalších týdnů zůstanou. Každý...

 
Děti se chopily víkendové výzvy, kouč připravil video pro brankáře
 
Projekt hokejových tříd je připraven, rodiče si prohlédli školu
 
Jak trénovat v době koronavirové? Mrkněte na video
 
Ukončení sezony 2019/20
 
S hokejovými šatnami stále NENÍ VYHRÁNO...
 
Vyklízení šaten zrušeno, zimní stadion uzavřen
 
Aktualizováno! Informace klubu SK Prostějov 1913 k tréninkům a zápasům v návaznosti na přijatá opatření státu
 
Zápasy
JUNIOŘI | Středa 12.08.2020
SK Prostějov 1913 - HK Kroměříž
 
JUNIOŘI | Sobota 15.08.2020
Turnaj Šumperk - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Středa 26.08.2020
SK Prostějov 1913 - HK MD Šumperk
 
JUNIOŘI | Středa 02.09.2020
HK Kroměříž - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS