Od páté po devátou třídu do hor. Prostějovští si v „suché" sáhli na dno

30.06.2020 | Petr Komárek

Suchou letní přípravu má za sebou převážná část mládežnických hokejistů SK Prostějov 1913. Hráči páté až deváté třídy, které jako hlavní trenér vede Filip Smejkal, během ní vedle standardních tréninků absolvovali i několik akcí. Klub jim například zorganizoval soustředění v Jeseníkách nebo si na kole vyjeli do Ptenského Dvorku.

Prostějovské týmy spadající do kategorie od páté do deváté třídy se pro tréninkové účely dělí na tři skupiny podle výkonu. Kouč Filip Smejkal je se svými asistenty přivítal 11. května, kdy Hanákům odstartovala letní příprava.

Předcházelo jí dlouhé čekání. Novou zkušenost znamenalo nejen pro hráče, ale i pro jejich sportovního „šéfa“. Ten podle svých slov něco takového ještě nezažil. „Ne proto, že by pauza byla dlouhá. Ale kvůli nejistotě. Panovala na všech frontách, nikdo nevěděl, co bude,“ přiznal Smejkal.

Během koronavirové epidemie mohl alespoň bilancovat svou dosavadní trenérskou práci. Situaci, do níž se český sport včetně hokeje dostal, označil za nepříjemnou. Ne však neřešitelnou. „Díky moderním technologiím nebyl problém aktivně zůstat v kontaktu. S ostatními trenéry i s dětmi,“ namítl.

Začátek přípravy přesto jeho i mladé hokejisty Prostějova pomalu polil živou vodou. Ukázalo se, jak karanténou přerušený osobní kontakt chyběl. „Obava, zda všechny děti pustí rodiče na trénink, se po prvním setkání rozplynula. S kolegy Martinem Půčkem, Pavlem Musilem a Martinem Pěnčíkem jsme měli obrovskou radost a chuť do práce,“ nezastíral osmatřicetiletý Smejkal.

Jeho svěřenci se každý týden potili zhruba v rámci čtyř tréninkových jednotek. Hodně se běhalo, kromě toho došlo na soutěžení, míčové hry a koordinační cvičení. Ty nejstarší navíc ještě cepoval kondiční trenér Martin Finkes, jenž navázal na práci svého předchůdce Davida Skřivánka.

Obohacení pro každou z kategorií přineslo také letní „minisoustředění".

Dvě tréninkové skupiny složené ze sedmáků, osmáků a deváťáků zamířily do Loučné nad Desnou na Šumpersku. Ve sportovním areálu zasazeném do malebné přírody Jeseníků střídali Prostějované tenis, fotbal, plážový volejbal, squash, ping-pong i bowling. Neminula je ani posilovna.

Na závěr si vyšlápli na Dlouhé Stráně. Během náročné trasy měřící 24 kilometrů si vedle srandy sáhli až na dno svých sil. Jeden druhému tak museli často pomáhat. „Jak říkají kolegové, bylo to na ‚morááál‘,“ glosoval Smejkal, bývalý útočník prostějovských Jestřábů, Olomouce či Havířova.

O Jeseníky nepřišli ani páťáci s šesťáky. Velkou chatu v Chrasticích u Starého Města sdíleli s ročníky 2011 a 2012, které tam s trenérem Mikulášem Mihňákem pobývaly ve stejnou dobu. „Bohužel jsme měli horší počasí, ale ani to nám nezabránilo v tom, abychom pořádně potrénovali. Vše proběhlo podle představ, panovala spokojenost,“ sdělil Filip Smejkal.

Kdo chtěl, mohl si v rámci přípravy také pořádně zajezdit na kole. Cíl dobrovolného výletu se nacházel v tábořišti v lokalitě Ptenský Dvorek. Hráči tam změřili síly ve fotbalovém turnájku a opekli si špekáčky.

Suchá letní příprava prostějovské páté až deváté třídě skončila 25. června. „Nyní si kluci a holky užívají prázdniny. Celkově bych rád poděkoval kolegům trenérům za spolupráci a vedení a rodičům, že nám umožnili tato soustředění a vůbec přípravu absolvovat,“ vzkázal hlavní trenér Filip Smejkal.

 
Aktuální články
Výzva pro brankáře! Jak si povedete ve srovnání s dalšími kluby?

Složité období prožívají momentálně české, moravské a slezské sportovní kluby, včetně těch hokejových. Hráči se kvůli opatřením...

 
Nová opatření znamenají individuální tréninky. Vydržme to!, vyzývá klub

Vzhledem k opatřením Vlády České republiky platným od čtvrtka 22. října 6:00 není možné trénovat ani ve skupinkách po šesti jako...

 
Pešán vyzývá mládež: Dodržujte nařízení. Ale hýbejte se!

Šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán natočil speciální video, ve kterém vyzývá všechny mladé hokejisty a hokejistky, aby dodržovali...

 
Původně plánované tréninky se ruší, podobu nových určí trenéři
 
Tréninky se ze stadionu přesouvají ven, dokud to půjde
 
AKTUALIZOVÁNO: Zápasy se hrají bez diváků, co platí na stadionu?
 
V juniorce budeme mít víc hráčů než loni, kvituje Michal Janeček
 
Je tu „doba turnajová": Prostějov vyráží zabojovat o poháry a medaile
 
Klub přináší informace o opatřeních v souvislosti s nemocí COVID-19
 
Týmům SK Prostějov 1913 odstartuje příprava na ledě i série kempů
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS