Od páté po devátou třídu do hor. Prostějovští si v „suché" sáhli na dno

30.06.2020 | Petr Komárek

Suchou letní přípravu má za sebou převážná část mládežnických hokejistů SK Prostějov 1913. Hráči páté až deváté třídy, které jako hlavní trenér vede Filip Smejkal, během ní vedle standardních tréninků absolvovali i několik akcí. Klub jim například zorganizoval soustředění v Jeseníkách nebo si na kole vyjeli do Ptenského Dvorku.

Prostějovské týmy spadající do kategorie od páté do deváté třídy se pro tréninkové účely dělí na tři skupiny podle výkonu. Kouč Filip Smejkal je se svými asistenty přivítal 11. května, kdy Hanákům odstartovala letní příprava.

Předcházelo jí dlouhé čekání. Novou zkušenost znamenalo nejen pro hráče, ale i pro jejich sportovního „šéfa“. Ten podle svých slov něco takového ještě nezažil. „Ne proto, že by pauza byla dlouhá. Ale kvůli nejistotě. Panovala na všech frontách, nikdo nevěděl, co bude,“ přiznal Smejkal.

Během koronavirové epidemie mohl alespoň bilancovat svou dosavadní trenérskou práci. Situaci, do níž se český sport včetně hokeje dostal, označil za nepříjemnou. Ne však neřešitelnou. „Díky moderním technologiím nebyl problém aktivně zůstat v kontaktu. S ostatními trenéry i s dětmi,“ namítl.

Začátek přípravy přesto jeho i mladé hokejisty Prostějova pomalu polil živou vodou. Ukázalo se, jak karanténou přerušený osobní kontakt chyběl. „Obava, zda všechny děti pustí rodiče na trénink, se po prvním setkání rozplynula. S kolegy Martinem Půčkem, Pavlem Musilem a Martinem Pěnčíkem jsme měli obrovskou radost a chuť do práce,“ nezastíral osmatřicetiletý Smejkal.

Jeho svěřenci se každý týden potili zhruba v rámci čtyř tréninkových jednotek. Hodně se běhalo, kromě toho došlo na soutěžení, míčové hry a koordinační cvičení. Ty nejstarší navíc ještě cepoval kondiční trenér Martin Finkes, jenž navázal na práci svého předchůdce Davida Skřivánka.

Obohacení pro každou z kategorií přineslo také letní „minisoustředění".

Dvě tréninkové skupiny složené ze sedmáků, osmáků a deváťáků zamířily do Loučné nad Desnou na Šumpersku. Ve sportovním areálu zasazeném do malebné přírody Jeseníků střídali Prostějované tenis, fotbal, plážový volejbal, squash, ping-pong i bowling. Neminula je ani posilovna.

Na závěr si vyšlápli na Dlouhé Stráně. Během náročné trasy měřící 24 kilometrů si vedle srandy sáhli až na dno svých sil. Jeden druhému tak museli často pomáhat. „Jak říkají kolegové, bylo to na ‚morááál‘,“ glosoval Smejkal, bývalý útočník prostějovských Jestřábů, Olomouce či Havířova.

O Jeseníky nepřišli ani páťáci s šesťáky. Velkou chatu v Chrasticích u Starého Města sdíleli s ročníky 2011 a 2012, které tam s trenérem Mikulášem Mihňákem pobývaly ve stejnou dobu. „Bohužel jsme měli horší počasí, ale ani to nám nezabránilo v tom, abychom pořádně potrénovali. Vše proběhlo podle představ, panovala spokojenost,“ sdělil Filip Smejkal.

Kdo chtěl, mohl si v rámci přípravy také pořádně zajezdit na kole. Cíl dobrovolného výletu se nacházel v tábořišti v lokalitě Ptenský Dvorek. Hráči tam změřili síly ve fotbalovém turnájku a opekli si špekáčky.

Suchá letní příprava prostějovské páté až deváté třídě skončila 25. června. „Nyní si kluci a holky užívají prázdniny. Celkově bych rád poděkoval kolegům trenérům za spolupráci a vedení a rodičům, že nám umožnili tato soustředění a vůbec přípravu absolvovat,“ vzkázal hlavní trenér Filip Smejkal.

 
Aktuální články
V juniorce budeme mít víc hráčů než loni, kvituje Michal Janeček

S o něco širším kádrem než v minulé sezoně může počítat hlavní trenér juniorky SK Prostějov 1913 Michal Janeček. Prostějovští...

 
Je tu „doba turnajová": Prostějov vyráží zabojovat o poháry a medaile

K letní přípravě neodmyslitelně patří turnaje. Hokejisté SK Prostějov 1913 je navzdory celorepublikovým koronavirovým patáliím...

 
Klub přináší informace o opatřeních v souvislosti s nemocí COVID-19

Příprava hokejistů SK Prostějov 1913 na ledě prostějovského zimního stadionu se neobejde bez několika nutných opatření. Jejich cílem je...

 
Týmům SK Prostějov 1913 odstartuje příprava na ledě i série kempů
 
Prostějov přihlásí čtyři žákovské týmy, bude mít i hokejovou třídu
 
Nový seriál projektu Pojď hrát hokej poradí, jak s dětmi trénovat doma
 
Děti se chopily víkendové výzvy, kouč připravil video pro brankáře
 
Projekt hokejových tříd je připraven, rodiče si prohlédli školu
 
Jak trénovat v době koronavirové? Mrkněte na video
 
Ukončení sezony 2019/20
 
Zápasy
JUNIOŘI | Pátek 18.09.2020
SK Horácká Slávia Třebíč - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 20.09.2020, 10:45
SK Prostějov 1913 - HC Lvi Břeclav
 
JUNIOŘI | Pátek 25.09.2020, 18:30
SHKM Hodonín - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 27.09.2020, 18:30
SK Prostějov 1913 - HC Slezan Opava
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS