Netradiční dětský den přilákal zástupy dětí, klub na něj naváže

13.06.2021 | Petr Komárek

Nejen spousta malých hokejistů zamířila v úterý 8. června k Bistru Hloučela U Matesů v Prostějově. SK Prostějov 1913 tam uspořádal Netradiční dětský den. Pořadatelé z řad trenérů v čele s Filipem Smejkalem se při obsluhování pěti soutěžních stanovišť rozhodně nenudili. Podobné akce plánují opakovat.

„Překvapilo mě, kolik dorazilo dětí. Hodně nás to potěšilo, ale zároveň to znamenalo pořádný zápřah," nezastíral šéftrenér prostějovské mládeže Smejkal, v jehož hlavě se myšlenka na Netradiční dětský den zrodila. S trenérskými kolegy Patrikem Liškou, Jakubem Krampolem, Pavlem Musilem a Martinem Půčkem ho uspořádal pro děti z přípravky, které si uplynulou „pandemickou" sezonu užily ze všech hokejových kategorií nejméně, i širokou veřejnost.

Vedle úkolů a odměn ukázkový trénink

Poblíž říčky Hloučely čekala na každého účastníka pětice stanovišť. Plnili na nich různé úkoly, přičemž si otestovali své dovednosti. Za odměnu si odnesli sladkosti či balonek s hlavou orla – logem prostějovského klubu. K tomu se mohli podívat, jak v praxi vypadá suchá letní příprava hokejové mládeže. Poblíž bistra totiž probíhal ukázkový trénink ročníku 2013 pod vedením kouče Adama Winda.

„Na akce, jako je dětský den, by se nemělo zapomínat. Dnes se na většinu dětí vyvíjí tlak ve škole, sportu a vůbec v řadě věcí. Nějaká spontánnost a radost z obyčejných věcí se ale vytrácí," připomněl Smejkal, bývalý útočník Prostějova či Olomouce. „Proto se budeme snažit takové akce opakovat, třeba i na ledě. Věřím, že k nám zavítají nové tváře a vyzkouší si tuhle skvělou hru," doplnil s poděkováním všem, kteří se na konání akce podíleli.

K sportu a zábavě se přidá nábor

Pavel Matoušek, který je provozovatelem Bistra Hloučela U Matesů, jeho slova ještě upřesnil. „Takovéto sportovně-zábavní akce jsme se rozhodli pořádat každý měsíc. Spojíme je s náborem mladých hokejistů," sdělil muž, jehož syn Jiřík patří k nové dorůstající generaci prostějovských hokejistů. „Akce se velmi povedla, zdaleka jsme nečekali tak velkou účast. Je vidět, že po dlouhé pauze způsobené covidem jsou lidé na podobné události hodně natěšeni," konstatoval spolupořadatel dětského dne.

Právě k němu mířila speciální slova díků od členky výkonného výboru SK Prostějov 1913 Martiny Markové. „Mates odvedl perfektní práci, poskytl nám skvělý servis i zázemí. Je radost s ním spolupracovat," prozradila.

 
Aktuální články
S kým změří týmy SK svoje síly tento týden?

Dalo by se říct, že oproti jiným týdnům čeká hráče SK Prostějov 1913 lehce oddechový program. Jedinými celky, které sehrají v...

 
Jak si vedly týmy SK Prostějov 1913?

Každá z mládežnických lig má za sebou kolem 10 odehraných zápasů. SK Prostějov 1913 bylo v tomto týdnu, co se výsledků týče, spíše...

 
Výsledkový servis (16.–17. října)

Výsledkový servis prostějovských týmů dorostu až mladších žáků ve dnech 16. až 17. října 2021 (výjimku tvoří zápas mladších...

 
Kouč dorostu Martin Půček: Udržet se v soutěži je obrovská výzva
 
Co čeká SK Prostějov 1913 v tomto týdnu?
 
Výsledkový servis (8.–⁠10. října)
 
Starší žáci přejeli Krnov!
 
My do toho jdeme zápas od zápasu, říká Michal Janeček o juniorce
 
U dětí nejraději sleduji progres, prozrazuje kondiční trenér Finkes
 
Výsledkový servis (22.–⁠28. září)
 
Zápasy
JUNIOŘI | Pátek 22.10.2021, 16:45
HC Lvi Břeclav - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 24.10.2021, 18:00
SK Prostějov 1913 - Orli Znojmo
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS