Kouč dorostu Martin Půček: Udržet se v soutěži je obrovská výzva

19.10.2021 | Eva Reiterová/Prostějovský Večerník, foto: archiv

Prostějovský dorost, je kategorií, které se v ligových tabulkách daří nejvíce se všech týmů SK. V Lize juniorů ve 12. skupině drží aktuálně druhé místo. Pyšný může být hlavní trenér tohoto celku, Martin Půček. „Tabulka je neúplná, takže prozatímní umístění musíme brát s rezervou,“ hlásí s pokorou Martin Půček.

Co byste řekl k dosavadním výsledkům prostějovského dorostu, kterému aktuálně (k 14. říjnu 2021 – pozn. red.) patří třetí místo tabulky Ligy dorostu skupiny 12?
Tabulka je neúplná, takže prozatímní umístění musíme brát s rezervou. Týmy před námi mají odehrány o dva zápasy více. Ze šesti utkání, které jsme odehráli, jsme zatím jen jednou prohráli, což výsledkové určitě není špatné. S předvedenou hrou ale nebyla vždy spokojenost, je před námi spousta věcí, které musíme zlepšit. Zase na druhou stranu jsme jako jediný tým v soutěži porazili dosavadního lídra soutěže.

Jak z pozice hlavního trenéra tým vnímáte?
Tento rok tu máme spoustu nových kluků, takže ze začátku sezóny jsme se vzájemně poznávali. Věřím, že parta hráčů se utvořila dobrá a že v průběhu sezóny v těžkých zápasech to ještě ukážeme.

Prozradil byste, jak vypadají tréninky této kategorie?
S kolegou Martinem Tománkem se na trénincích snažíme zlepšovat hráče jak po individuální stránce, tak po taktické (týmové). Pokud se chce hráč opravdu zlepšovat, může využívat i individuální tréninky na ledě navíc. Na fyzické stránce hráče pracuje kondiční kouč klubu Martin Finkes. Chceme hráče rozvíjet komplexně. Tréninkový servis a zázemí klubu jsou na vysoké úrovni.

V minulém týdnu naznačil Michal Janeček, že jej trápí účast na trénincích juniorky… Jak jste vy u svých svěřenců spokojený s morálkou v přípravě?
Máme širokou soupisku, takže přirozeně hráči vědí, že v případě špatné docházky by nebyli nominovaní na zápas a hráli by jiní. Díky tomuto počtu je v týmu přirozená konkurence motivující hráče k lepším výkonům.

Jak sám říkáte, soupiska dorostu má poměrně dost jmen. Jak se rozhodujete pro sestavy na zápasy? U této kategorie rozhoduje už výkonnost hráče, bohužel již nemohou hrát všichni, tak jako v mládežnických kategoriích. Důležitý vliv na nominaci má rovněž přístup a morálka každého hráče při tréninku. Snažím se s hráči hodně komunikovat, aby věděli, proč se nedostali do sestavy na zápas právě oni.

Když teď vidíte, jak se dorost prezentuje v utkáních. Jaké máte sezónní cíle?
Tento rok dochází k mládežnické reorganizaci dorosteneckých soutěží. Nyní jsou dorostenecké soutěže dvojstupňové – extraliga, první liga. Další sezónu budou soutěže již třístupňové – extraliga, první liga, regionální liga. První ligu letos hraje celkem 82 týmů a může z ní sestoupit do regionální ligy až 74 týmů. Takže náš cíl pro tuto sezónu je jasný, být mezi těmi týmy v soutěži, které nesestoupí do regionální ligy. Nově vzniklá první liga bude mít velkou kvalitu jednak tím, že bude celorepubliková, ale hlavně tím, že ji bude hrát šest až osm družstev z letošní extraligy dorostu. Je to pro nás obrovská výzva.

Text vyšel v Prostějovském Večerníku.

 
Aktuální články
Jaký je program prostějovské mládeže v tomto týdnu?

V tomto týdnu se překlopíme do posledního měsíce roku 2021. Pro prostějovskou mládež to bude další týden nabitý ligovými utkáními....

 
Junioři nestačili na vedoucí Třebíč

V neděli odpoledne hostil prostějovský zimní stadion bitvu juniorky SK s Třebíči. V první třetině museli domácí čelit velkému tlaku...

 
Výsledkový servis (26.–28. 11.)

Přehled výsledků prostějovských týmů juniorky až mladších žáků ve dnech 26.–28. listopadu. Statistiky vyšly v Prostějovském...

 
Mikuláš na ledě nadělí hokejistům i veřejnosti
 
Výsledkový servis (17.–21. listopadu)
 
Čtyřbrankový Vojtěch Čermák „Nakonec nám tam ty góly padly a bereme důležitou výhru.“
 
Napínavý zápas s Orlovou rozhodl prostějovský dorost v závěru třetí třetiny
 
SK Prostějov 1913: výsledky a nadcházející program
 
Hanácké derby pátých tříd vybojoval Přerov
 
Výsledkový servis (5.–7. listopadu)
 
Zápasy
JUNIOŘI | Neděle 05.12.2021, 13:45
HOKEJ Uherský Ostroh - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Sobota 11.12.2021
SK Prostějov 1913 - HC Lvi Břeclav
 
JUNIOŘI | Středa 15.12.2021, 17:45
SK Prostějov 1913 - HC Bobři Valašské Meziříčí
 
JUNIOŘI | Pátek 17.12.2021
Orli Znojmo - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS