Bez zábavy to nejde. Děti nemůžeme jen drilovat, ví Václav Meidl

29.10.2021 | Eva Reiterová/Prostějovský Večerník

Václav Meidl je jeden z trenérů SK Prostějov 1913, který je s prostějovským hokejem spjat už od raného věku. Prostějovský odchovanec, se do domovského klubu vrátil v rámci seniorské kariéry, kterou po sezóně 2019/2020 ukončil Vašek kariéru. V rozhovoru s ním jsme zjišťovali, co ho k trénování mládeže vedlo a co všechno jeho práce u mládeže obnáší.

Co tě vedlo k trénování prostějovské mládeže?
Jednoduše láska k hokeji. Vždycky jsem chtěl, až jednou skončím s hokejem, zkusit trénovat. Velice mě to chytlo a baví mě to. Jsem prostějovský rodák a chci dětem předat věci, které jsem zažil já, ať pozitivní nebo ty které bych udělal jinak. Myslím si, že jsem toho odehrál docela dost, ať už v Americe anebo v Čechách, tak mám nějaké zkušenosti, které bych jim mohl předat.

Zatím jsi u SK Prostějov 1913 pár měsíců, tak jaké to je? Baví tě tato práce?
Jsem strašně vděčný, že mi SK Prostějov 1913 dalo šanci a důvěru trénovat. Já budu makat na plno, abych se zlepšoval a se mnou samozřejmě i moje třída, kterou trénuji. Po covidové sezóně děti strašně ztratily a musíme je zase rozhýbat nejen my v klubu, ale všude.

Překvapilo tě u mládeže něco?
Tak ani nepřekvapilo. Samozřejmě u dětí je nutné si vybudovat respekt, ale taky se s nimi zasmát. Měl jsem to lehčí, protože trénuji s Filipem Smejkalem. V začátku mi pomohl, odkoukal jsem, co a jak a teď už je to v pohodě. Samozřejmě mi pomohlo i to, že jsem hrál za Prostějov v mužích, tak mě kluci znají a zatím hltají vše, co jim s Filipem a Martinem Pěchou řekneme. Hlavně je to o tom, že ty děti se musejí chtít samy zlepšovat, musí milovat to, co dělají a být tomu oddané, tak jako my, když jsme byli malí. Jinak to pro ně bude jen hokejový trénink, ale když to pro ně bude životní styl, tak mohou dokázat velké věci.

Působíš u 5. třídy – ročník 2011. Trénování dětí vyžaduje spoustu kreativity, aby je trénování bavilo. Kolik času trávíš s dalšími trenéry přípravou tréninkových jednotek a máš i nějaký zdroj inspirace?
Samozřejmě, u dětí je důležité je zaujmout, zabavit, nemůžeme jen drilovat. Tréninky musí být kreativní, tak aby je to pohltilo, ale zároveň jim to něco dalo. Určitě si vždy sedneme společně s Filipem a Martinem a probíráme různé tréninkové jednotky, ale nejen s nimi, ale i s ostatními trenéry mládeže.

Jaký je tvůj cíl, co je vše naučit?
Náš cíl je ten, aby je hokej pohltil, aby sem chodili všichni natěšeni a samozřejmě, aby se každým tréninkem zlepšovali. O tom je práce trenéra. Když vidíte, že má dítě nějaký progres, to pak zahřeje u srdce.

Co říkáš na nové zázemí v podobě nových hokejových šaten?
Tak především bych chtěl poděkovat Statutárnímu městu Prostějov, protože zázemí je úžasné. Troufnu si říct, že je to jedno z nejlepších v republice. Máme tu tělocvičnu, posilovnu, dvě hokejové střelnice a 14 šaten. Vše proto, aby se děti mohly každý den zlepšovat, dosáhnout velkých úspěchů a hokejových kariér.

Proč bys rodičům malých, začínajících sportovců doporučil právě lední hokej?
Protože hokej je v naší republice sport číslo jedna. Je to kolektivní sport, který jim dá základy do života a naučí je, jak fungovat správně v kolektivu. Jde o jeden z nejrychlejších sportů na světě. Dětem dodá sílu, stabilitu, fyzickou kondici a týmového ducha, ale i kreativitu. S hokejem se dá procestovat celý svět a dělat radost fanouškům nejen v Prostějově, ale v celé naší republice i ve světě.

Text vyšel v Prostějovském Večerníku.

 
Aktuální články
Jaký je program prostějovské mládeže v tomto týdnu?

V tomto týdnu se překlopíme do posledního měsíce roku 2021. Pro prostějovskou mládež to bude další týden nabitý ligovými utkáními....

 
Junioři nestačili na vedoucí Třebíč

V neděli odpoledne hostil prostějovský zimní stadion bitvu juniorky SK s Třebíči. V první třetině museli domácí čelit velkému tlaku...

 
Výsledkový servis (26.–28. 11.)

Přehled výsledků prostějovských týmů juniorky až mladších žáků ve dnech 26.–28. listopadu. Statistiky vyšly v Prostějovském...

 
Mikuláš na ledě nadělí hokejistům i veřejnosti
 
Výsledkový servis (17.–21. listopadu)
 
Čtyřbrankový Vojtěch Čermák „Nakonec nám tam ty góly padly a bereme důležitou výhru.“
 
Napínavý zápas s Orlovou rozhodl prostějovský dorost v závěru třetí třetiny
 
SK Prostějov 1913: výsledky a nadcházející program
 
Hanácké derby pátých tříd vybojoval Přerov
 
Výsledkový servis (5.–7. listopadu)
 
Zápasy
JUNIOŘI | Neděle 05.12.2021, 13:45
HOKEJ Uherský Ostroh - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Sobota 11.12.2021
SK Prostějov 1913 - HC Lvi Břeclav
 
JUNIOŘI | Středa 15.12.2021, 17:45
SK Prostějov 1913 - HC Bobři Valašské Meziříčí
 
JUNIOŘI | Pátek 17.12.2021
Orli Znojmo - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS