Paťáci proti Šumperku nadělovali. Soupeř si odvezl hned 14 kousků

02.12.2022 | Jan Frehar/Prostějovský Večerník

V rámci 13. kola soutěže mladších žáků čekal na Prostějov tradiční souboj se soupeřem ze Šumperka. Domácí favorit v sobotu po poledni potvrdil svou roli a o svém vítězství rozhodl už v průběhu první třetiny, kdy se jim podařilo vstřelit hned sedm branek. V dalších dvou třetinách pak dalších sedm přidali a sami inkasovali jen jediný. Prostějov se tak nadále drží na třetí příčce, zatímco soupeř zůstává na posledním místě.

První branka utkání přišla už ve druhé minutě, kdy se dokázal prosadit Růžička, který se dostal ke střele po pěkné akci a z mezikruží se nemýlil – 1:0. Prostějov pak pokračoval v dobrém výkonu a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Už na začátku šesté minuty dokázal přidat svou druhou branku Růžička, který dostal nabídku před prázdnou branku – 2:0. V sedmé minutě už to bylo dokonce o tři branky, když se prosadil Horák, který stál na konci vydařené akce po přihrávce Růžičku – 3:0. I v dalších minutách byli domácí aktivnější a měli řadu šancí. Šumperk se naopak dostával před branku jen příležitostně. V patnácté minutě přišla čtvrtá branka. Po pěkné výměně v útočném pásmu dostal pas před odkrytou branku a tou Kovář nepohrdl – 4:0. V sedmnácté minutě ukázal, že by zvládal i baseball Vybíhal, který střelu Růžičku dokázal ze vzduchu sklepnout za brankářku Veselou – 5:0. V poslední minutě první části pak přišli ještě další dvě branky. Nejprve se prosadil Šelesták, který využil tlaku a puk dokázal poslat za záda brankářky – 6:0. Čtrnáct sekund před první přestávkou pak ještě předvedl pěknou sólo akci Kovář a zakončil ji střelou do horního rohu – 7:0.

Ve druhé třetině pokračovalo utkání ve stejných notách, ale brankové hody se zastavily. Ve čtyřiadvacáté minutě přišel zvláštní moment, kdy se Šumperk radoval z branky, která ale nebyla uznána a místo toho byl nařízen nájezd pro Prostějov, který dokázal proměnit Marek – 7:0. Nutno dodat, že to bylo velmi kruté rozhodnutí pro hosty. Ti se ale své branky také dočkali, když dokázal únik proměnit Horký, který vstřelil nad lapačku – 7:1.

Prostějov pak spálil řadu šancí, ale nic z toho nebylo a brankářka držela ještě stav pod desítkou. Na opačné straně se musel zaskvět i domácí brankář, který musel vyřešit i řadu šancí a také samostatný nájezd. Do konce třetiny se tak i díky nim už další branky nekonaly.

Ve třetí části ale přišel návrat k první a eskáčko zase jasně dominovalo, což dokázalo potvrdit i další salvou branek. Po pěti minutách se trefil Vybíhal, který vyřešil sólo únik perfektně – 9:1. Za minutu a půl skóre zaokrouhlil Kovář, když puk i s přispěním štěstěny doklouzal až do branky. Pak přišli dvě situace, které zaváněly zraněním. Nejprve srážka domácího hráče Randuse, který ale nakonec vstal, a ještě do utkání nastoupil. Pak měla problémy i brankářka Veselá, ale také zvládla utkání dochytat. Šumperk pak mohl korigovat, ale rána jen proletěla brankovištěm.

Namísto toho tak dorazila jedenáctá trefa, kterou zaznamenal Kovář, když mu puk připravil Šelesták před prázdnou bránu 11:1. V padesáté čtvrté minutě přispěl svým příspěvkem i Duba po pěkné ráně – 12:1. Už to vypadalo, že utkání takto skončí, ale v posledních dvou minutách Prostějov ještě přidal dvě trefy. První měl na svědomí Kovář a skóre duelu uzavřel Horák. Hokejisté eskáčka si tak užili nadílku, na kterou Šumperk moc dobře vzpomínat nebude.

Text vyšel v Prostějovském Večerníku

 
Aktuální články
Na dětskou olympiádu míří z Prostějova dva hokejisté i trenéři

Zástupci SK Prostějov 1913 budou reprezentovat Olomoucký kraj na jubilejní dvacáté Olympiádě dětí a mládeže a desátém ročníku její...

 
Starší žáci zakončili rok 2022 zlatem, získali ho na Valašsku

Hokejisté SK Prostějov 1913 z kategorie osmé třídy (ročník 2009 a mladší) vyhráli v závěru kalendářního roku 2022 turnaj ve...

 
PF 2023

SK Prostějov 1913 děkuje všem svým členům, partnerům a fanouškům za podporu a přízeň v uplynulém kalendářním roce. Do nového roku...

 
Deváťáci na Břeclav nestačili, rozhodla především koncovka
 
Týden hokeje v Prostějově si tentokrát nenechalo ujít 30 dětí
 
Dorost doma dominoval, Brumov-Bylnice dostal osm branek
 
Vyrovnané derby pro eskáčko! O výhře nad Přerovem rozhodli šesťáci v závěru
 
Hokejoví junioři SK 1913 nestačili na brněnské válečníky
 
Přijďte ve čtvrtek 24. listopadu na ZS v Prostějově na akci Týden hokeje
 
Výsledkový servis (17. a 18. 9. 2022)
 
Zápasy
JUNIOŘI | pátek 03.02.2023, 18:00
SK Prostějov 1913 - HC Lvi Břeclav
 
JUNIOŘI | neděle 05.02.2023, 16:15
HHK Velké Meziříčí - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | pátek 10.02.2023, 18:00
SK Prostějov 1913 - Orli Znojmo
 
JUNIOŘI | pátek 17.02.2023, 18:00
SK Prostějov 1913 - HHK Velké Meziříčí
 
 
eSports.cz & SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS