Třeťáci zabojují na prestižním turnaji Ostraváček

06.04.2017 | Petr Komárek, foto: Bohumil Vincura

V závěru prvního ryze dubnového týdne čeká hráče SK Prostějov 1913 z ročníku 2008 nefalšovaná hokejová korida. Své schopnosti a dovednosti si otestují v Ostravar aréně ve Vítkovicích, kde se uskuteční třídenní prestižní klání s názvem Ostraváček.

Prostějovští ho v pátek 7. dubna zahájí zápasy v základní skupině F. Postupně se střetnou s Hodonínem a slovenskými celky Ružinova a Martina. Podle svých výsledků si vyslouží pozici a soupeře do nadstavbového kola. V něm nebude chybět žádný z 24 týmů, které na startovní listině turnaje figurují. Odehraje se systémem jediného duelu.

V závěrečné části Ostraváčku se SK předvede ve finálové skupině neboli play-off. Prostřednictvím tří utkání se tu dopracuje až ke konečnému umístění.

V nadstavbové části či play-off může Prostějov narazit i na takové protivníky, jako jsou českobudějovický Motor, Žilina nebo také ukrajinský Kyjev. V úvahu přicházejí rovněž souboje s přerovskými Zubry či „starými známými“ uničovskými Orlíky. Mimo to si červenobílí budou moci užít i dovednostní soutěže.

Turnaj Ostraváček pořádá hokejová akademie olympijského vítěze a dvojnásobného mistra světa Davida Moravce ve spolupráci s hokejovým klubem Vítkovice Ridera.

Rozpis zápasů základních skupin a nadstavbového kola naleznete zde

Rozpis zápasů play-off najdete na tomto odkaze

 
Aktuální články
Klub zveřejnil informace týkající se letních příměstských kempů

Stejně jako loni pořádá SK Prostějov 1913 pro své hráče letní příměstské hokejové kempy. Postupně se uskuteční pro juniorku, dorost,...

 
Hokejové „eskáčko“ si znovu zahraje fotbal na Hořava Cupu

Podruhé se na Prostějovsku koná fotbalový Hořava Cup, podruhé je jedním z jeho hlavních organizátorů. Trenér SK Prostějov 1913 Lukáš...

 
Jak vypadá funkční trénink v kondiční přípravě mladších žáků

Jistě si řada z Vás pamatuje, jak jsme jako děti, museli doma pomáhat. Rýt zahradu, sekat trávu nebo lézt po stromě a trhat třešně. Ta...

 
Kdo přišel, nelitoval aneb Ples klubu v roce 2019
 
Nové zázemí pro mládež. Město zmodernizuje zimní stadion
 
Kumstát: Chceme jít cestou mladých trenérů, které si vychováme
 
Klub se chystá na novou sezonu, proběhly v něm změny
 
Dva venkovní turnaje: Žáci skončili druzí, čtvrťáci čtvrtí
 
Primát ze SIDA Cupu putuje do Běloruska, Prostějov opět šestý
 
Prostějovský zimák hostí 11. ročník SIDA Cupu
 
Zápasy
JUNIOŘI | Sobota 17.08.2019
Turnaj Šumperk - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS