Druháci za sebe vydali vše a předvedli neuvěřitelnou přestřelku

05.05.2017 | Petr Komárek

Pořádně divoký konec sezony zažili hráči z ročníku 2009 SK Prostějov 1913. Na turnaji v Bratislavě svedli boj o bronzové medaile, v němž i díky jejich nezlomné vůli a neutuchajícímu odhodlání padlo rovnou 27 branek.

V klání na půdě hlavního města Slovenska však Prostějovští nejprve sehráli tři utkání v základní skupině. „Zápasy trvaly dlouho, hrálo se na dvě periody po 21 minutách a celý tým si tak sáhl až na dno svých sil. Přesto ale odvedl výborný výkon," pochválil své svěřence trenér Pavel Kumstát.

Hanáci sice nestačili na celek Ružinova, výběry Lamače a Petržalky ale už dokázali pokořit. Ze skupiny A tak postoupili z druhého místa, které jim v celkovém součtu vyneslo bitvu o bronz.

S týmem Slovakia Talents se Prostějov doslova přetahoval o výhru. Po vzrušující přestřelce a velkých gólových hodech ale nakonec těsně padl - v poměru 13:14. „Hráči si vyzkoušeli i hru bez brankáře, ovšem vyrovnávací gól na 14:14 už se nám vsítit nepovedlo," přiznal Kumstát.

I přes konečné umístění těsně pod stupni vítězů však druháci z SK zakončili sezonu ve velkém stylu. „Chtěl bych všem - dětem, rodičům, trenérům i všem okolo našeho klubu - poděkovat za skvělý hrací ročník. Už nyní se těšíme na letní přípravu," dodal závěrem Pavel Kumstát.

 
Aktuální články
Páťáci zkraje dubna okusí jednodenní domácí turnaj

Turnaj na domácím stadionu čeká prostějovské hokejisty z ročníku 2008, tedy pátou třídu. Popasují se v něm s Havlíčkovým Brodem,...

 
Švédsko přineslo mladším žákům bohatý program i tři výhry

Zažili zase něco nového. Mladší žáci SK Prostějov 1913 se v první polovině února vypravili společně se svými trenéry, popřípadě...

 
V Prostějově bude pracovat nejoblíbenější trenér Slovenska

Novou tvář vítá ve svých řadách SK Prostějov 1913. Jde o tvář trenérskou, u nejmladších kategorií se bude angažovat...

 
Na Týden hokeje dorazil i maskot Puk, vítal dvě desítky dětí
 
Čtvrťákům premiéra na celé hřiště vyšla, vyhráli turnaj v Havířově
 
Přijďte ve čtvrtek 24. ledna v 15:30 na zimák na akci Týden hokeje
 
Spánembohem – Matouš Venkrbec
 
SK Prostějov 1913 přeje všem veselé Vánoce a radostný rok 2019!
 
Králové střední Moravy! Ročník 2009 ovládl turnaj v Šumperku
 
Mít to rád – Michal Broš
 
Zápasy
JUNIOŘI | Neděle 24.03.2019, 10:00
HC Frýdek Místek - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS