Druháci za sebe vydali vše a předvedli neuvěřitelnou přestřelku

05.05.2017 | Petr Komárek

Pořádně divoký konec sezony zažili hráči z ročníku 2009 SK Prostějov 1913. Na turnaji v Bratislavě svedli boj o bronzové medaile, v němž i díky jejich nezlomné vůli a neutuchajícímu odhodlání padlo rovnou 27 branek.

V klání na půdě hlavního města Slovenska však Prostějovští nejprve sehráli tři utkání v základní skupině. „Zápasy trvaly dlouho, hrálo se na dvě periody po 21 minutách a celý tým si tak sáhl až na dno svých sil. Přesto ale odvedl výborný výkon," pochválil své svěřence trenér Pavel Kumstát.

Hanáci sice nestačili na celek Ružinova, výběry Lamače a Petržalky ale už dokázali pokořit. Ze skupiny A tak postoupili z druhého místa, které jim v celkovém součtu vyneslo bitvu o bronz.

S týmem Slovakia Talents se Prostějov doslova přetahoval o výhru. Po vzrušující přestřelce a velkých gólových hodech ale nakonec těsně padl - v poměru 13:14. „Hráči si vyzkoušeli i hru bez brankáře, ovšem vyrovnávací gól na 14:14 už se nám vsítit nepovedlo," přiznal Kumstát.

I přes konečné umístění těsně pod stupni vítězů však druháci z SK zakončili sezonu ve velkém stylu. „Chtěl bych všem - dětem, rodičům, trenérům i všem okolo našeho klubu - poděkovat za skvělý hrací ročník. Už nyní se těšíme na letní přípravu," dodal závěrem Pavel Kumstát.

 
Aktuální články
Jak vypadá funkční trénink v kondiční přípravě mladších žáků

Jistě si řada z Vás pamatuje, jak jsme jako děti, museli doma pomáhat. Rýt zahradu, sekat trávu nebo lézt po stromě a trhat třešně. Ta...

 
Kdo přišel, nelitoval aneb Ples klubu v roce 2019

Poslední dubnovou sobotu proběhl v krásných prostorách Národního domu v Prostějově druhý Společenský ples SK Prostějov 1913. Hokejoví...

 
Nové zázemí pro mládež. Město zmodernizuje zimní stadion

Na zimním stadionu v Prostějově jako by se zastavil čas. Jeho zázemí je v hrůzostrašném stavu, který vůbec neodpovídá úrovni a...

 
Kumstát: Chceme jít cestou mladých trenérů, které si vychováme
 
Klub se chystá na novou sezonu, proběhly v něm změny
 
Dva venkovní turnaje: Žáci skončili druzí, čtvrťáci čtvrtí
 
Primát ze SIDA Cupu putuje do Běloruska, Prostějov opět šestý
 
Prostějovský zimák hostí 11. ročník SIDA Cupu
 
Smejkal zvládal nemožné. Mladší žáky navíc dovedl až na vrchol
 
Ročník 2008 vybojoval na domácím turnaji stříbro
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS