SK Prostějov 1913 uspořádal minisoustředění v Ptenském Dvorku

30.05.2017 | Petr Komárek

Letní příprava hráčů SK Prostějov 1913 už naplno roztočila své obrátky. Na jejím začátku uspořádal klub od 12. do 14. května minisoustředění určené pro ročníky 2006 – 2010. Konalo se v Ptenském Dvorku a týkalo se zejména stmelení kolektivu a komunikace mezi dětmi.

„Hráči spali v dřevěných chatkách ve spacácích. Vůbec celé minisoustředění bylo tak trochu v retro stylu,“ prozradil sekretář SK Prostějov 1913 Michal Janeček. Do táborového kempu v Ptenském Dvorku dorazila prostějovská výprava po svých, přičemž do blízké vesnice Ptení se z města přesunula vlakem.

Druhý den ráno absolvovali mladí hokejisté rozcvičku. „Po snídani trenéři rozdělili hráče na dvě skupiny. Starší kluci zůstali v táboře na organizovaný trénink, zaměřený na obratnost, rychlost a různé hry,“ popsal Janeček. „Mladší děti se zase vypravily na dopolední výlet do lesa. Po obědě si pak obě skupiny program prohodily,“ doplnil.

Večer čekala na účastníky minisoustředění zajímavá akce. Postaral se jim o něj kolektiv trenérů a vedoucích jednotlivých družstev. „Hráči si užili táborák, u něhož se prezentovali s krátkým kulturním programem – písničkou, básničkou, nebo nějakou scénku,“ potvrdil Michal Janeček, že v táboře panovala pohodová a veselá atmosféra. Po setmění navíc ještě následovala stezka odvahy, při které všechny děti ukázaly, že mají pro strach uděláno, a vše zvládly na výbornou.

„Poslední den minisoustředění se již jak v dopolední, tak v odpolední části odehrával ve stylu her a volné zábavy. Kluci se vyřádili při fotbale, ping-pongu a dalších podobných aktivitách,“ zmínil sekretář SK. Po 17. hodině si už pro jednotlivé hráče začali jezdit jejich rodiče, aby si je odvezli zpátky domů. „Celé minisoustředění proběhlo v parádní kamarádské atmosféře a splnilo přesně to, co od něj celá pořádající skupina a klub SK Prostějov 1913 očekával. Velké díky patří všem těm, co se podíleli na organizaci celé akce,“ poděkoval závěrem všem organizátorům minisoustředění Michal Janeček.

Více fotografií z akce najdete ZDE

 
Aktuální články
Jak vypadá funkční trénink v kondiční přípravě mladších žáků

Jistě si řada z Vás pamatuje, jak jsme jako děti, museli doma pomáhat. Rýt zahradu, sekat trávu nebo lézt po stromě a trhat třešně. Ta...

 
Kdo přišel, nelitoval aneb Ples klubu v roce 2019

Poslední dubnovou sobotu proběhl v krásných prostorách Národního domu v Prostějově druhý Společenský ples SK Prostějov 1913. Hokejoví...

 
Nové zázemí pro mládež. Město zmodernizuje zimní stadion

Na zimním stadionu v Prostějově jako by se zastavil čas. Jeho zázemí je v hrůzostrašném stavu, který vůbec neodpovídá úrovni a...

 
Kumstát: Chceme jít cestou mladých trenérů, které si vychováme
 
Klub se chystá na novou sezonu, proběhly v něm změny
 
Dva venkovní turnaje: Žáci skončili druzí, čtvrťáci čtvrtí
 
Primát ze SIDA Cupu putuje do Běloruska, Prostějov opět šestý
 
Prostějovský zimák hostí 11. ročník SIDA Cupu
 
Smejkal zvládal nemožné. Mladší žáky navíc dovedl až na vrchol
 
Ročník 2008 vybojoval na domácím turnaji stříbro
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS