Kumstát: Doufám, že SK pozvedne úroveň mládežnického hokeje

12.06.2017 | Petr Komárek, foto: Jan Beneš, Kateřina Macečková

Jméno Kumstát je s prostějovským hokejem stálo úzce spjato. Zatímco starší Pavel se angažuje jako kouč a člen výkonného výboru SK Prostějov 1913, jeho o pět let mladší bratr Petr reprezentuje město v srdci Hané na extraligové scéně. S pražskou Spartou by rád dosáhl na extraligový titul, který už jednou slavil – před osmi lety v barvách Karlových Varů.

Petře, jaké byly vaše prostějovské hokejové začátky?
Když jsem s hokejem v pěti letech začínal, vůbec jsem nepočítal s tím, že bych se jím mohl v budoucnu živit. Na hokej jsem chodil kvůli staršímu bratrovi. Bylo to tak nějak automatické – když hraje on, já budu hrát také. Právě bratr mě k hokeji spolu s rodiči přivedl.

Pomáhal vám starší sourozenec a současný trenér SK Pavel i v dalším průběhu kariéry?
Určitě pomáhal. S mužským hokejem jsem začínal ve Znojmě, kde v té době působil i brácha, takže jsem ten přechod z mládežnického hokeje měl díky němu o něco jednodušší.

Vzpomenete si ještě na trenéry, kteří vás v Prostějově vedli?
V přípravce nás trénoval pan Formánek. Také jsem hrál pod panem Smětákem, panem Vyžrálkem nebo pod panem Horákem. Na moc jmen si ale nevzpomínám, už je to přeci jen 30 let, co jsem v Prostějově s hokejem začínal.

Zápasy za reprezentaci jsem si moc užíval

Sledujete dění kolem prostějovského mládežnického hokeje i nyní?
Abych pravdu řekl, do Prostějova se moc nedostanu, maximálně někdy na dva, tři dny. Teď dění kolem prostějovské mládeže sleduji trochu víc, protože bratr působí v SK Prostějov 1913. Když přijedeme na návštěvu, probíráme to spolu. Doufám, že se SK povede úroveň mládežnického hokeje v Prostějově pozvednout. Změna byla potřeba a budu mu držet palce. Hlavní samozřejmě je, aby byly spokojené děti v jednotlivých věkových kategoriích.

Zpět k vaší kariéře. Jakou poctu pro vás znamenaly starty za národní tým?
I když je hokej hodně rychlá a náročná hra, v reprezentaci to bylo super. Moc jsem si zápasy za ni užíval.

Ve Spartě, jejíž dres oblékáte, jste zatím získal extraligové stříbro a bronz. Věříte, že by příští rok konečně mohlo přijít zlato?
Bylo by to nádherné. Přiznám se, že titul se Spartou je už vlastně jediným cílem mé kariéry. Byl bych moc šťastný, kdyby se nám extraligové zlato povedlo získat.

Uvažoval jste nad tím, že byste kariéru zakončil v mateřském Prostějově?
Upřímně, neuvažoval. Samozřejmě tu nechci dělat žádná konečná prohlášení, kariéru bych ale každopádně chtěl dokončit ve Spartě. Doufám, že se mi to podaří, mám tam smlouvu ještě na dva roky.

 
Aktuální články
Pacina trénoval Crosbyho či Iginlu. Nechraňte děti před prohrami, říká

Jeho otec Václav byl ikonickým autorem MF DNES. Syna Tomáše brával od jeho tří let na hokejové mače do pražské Sportovní arény i velké...

 
Děti z SK Prostějov 1913 mohou jít na zápasy mužů opět zdarma

Tomáš Divíšek, Roman Chlouba či Marek Račuk. I taková jména, která se mohou pochlubit kvalitou i zkušenostmi, si plní hokejové povinnosti...

 
Trenér Půček opět v Prostějově. Cíle máme velké, předesílá

Nový trenér povede v nadcházející mistrovské sezoně dorostence hokejového Prostějova. Do čtyřicetitisícového města na Hané se vrátil...

 
Letní kempy hokejové mládeže odstartovaly
 
Klub zveřejnil informace týkající se letních příměstských kempů
 
Hokejové „eskáčko“ si znovu zahraje fotbal na Hořava Cupu
 
Jak vypadá funkční trénink v kondiční přípravě mladších žáků
 
Kdo přišel, nelitoval aneb Ples klubu v roce 2019
 
Nové zázemí pro mládež. Město zmodernizuje zimní stadion
 
Kumstát: Chceme jít cestou mladých trenérů, které si vychováme
 
Zápasy
JUNIOŘI | Středa 28.08.2019, 18:30
SK Prostějov 1913 - HK MD Šumperk
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS