Kumstát: Doufám, že SK pozvedne úroveň mládežnického hokeje

12.06.2017 | Petr Komárek, foto: Jan Beneš, Kateřina Macečková

Jméno Kumstát je s prostějovským hokejem stálo úzce spjato. Zatímco starší Pavel se angažuje jako kouč a člen výkonného výboru SK Prostějov 1913, jeho o pět let mladší bratr Petr reprezentuje město v srdci Hané na extraligové scéně. S pražskou Spartou by rád dosáhl na extraligový titul, který už jednou slavil – před osmi lety v barvách Karlových Varů.

Petře, jaké byly vaše prostějovské hokejové začátky?
Když jsem s hokejem v pěti letech začínal, vůbec jsem nepočítal s tím, že bych se jím mohl v budoucnu živit. Na hokej jsem chodil kvůli staršímu bratrovi. Bylo to tak nějak automatické – když hraje on, já budu hrát také. Právě bratr mě k hokeji spolu s rodiči přivedl.

Pomáhal vám starší sourozenec a současný trenér SK Pavel i v dalším průběhu kariéry?
Určitě pomáhal. S mužským hokejem jsem začínal ve Znojmě, kde v té době působil i brácha, takže jsem ten přechod z mládežnického hokeje měl díky němu o něco jednodušší.

Vzpomenete si ještě na trenéry, kteří vás v Prostějově vedli?
V přípravce nás trénoval pan Formánek. Také jsem hrál pod panem Smětákem, panem Vyžrálkem nebo pod panem Horákem. Na moc jmen si ale nevzpomínám, už je to přeci jen 30 let, co jsem v Prostějově s hokejem začínal.

Zápasy za reprezentaci jsem si moc užíval

Sledujete dění kolem prostějovského mládežnického hokeje i nyní?
Abych pravdu řekl, do Prostějova se moc nedostanu, maximálně někdy na dva, tři dny. Teď dění kolem prostějovské mládeže sleduji trochu víc, protože bratr působí v SK Prostějov 1913. Když přijedeme na návštěvu, probíráme to spolu. Doufám, že se SK povede úroveň mládežnického hokeje v Prostějově pozvednout. Změna byla potřeba a budu mu držet palce. Hlavní samozřejmě je, aby byly spokojené děti v jednotlivých věkových kategoriích.

Zpět k vaší kariéře. Jakou poctu pro vás znamenaly starty za národní tým?
I když je hokej hodně rychlá a náročná hra, v reprezentaci to bylo super. Moc jsem si zápasy za ni užíval.

Ve Spartě, jejíž dres oblékáte, jste zatím získal extraligové stříbro a bronz. Věříte, že by příští rok konečně mohlo přijít zlato?
Bylo by to nádherné. Přiznám se, že titul se Spartou je už vlastně jediným cílem mé kariéry. Byl bych moc šťastný, kdyby se nám extraligové zlato povedlo získat.

Uvažoval jste nad tím, že byste kariéru zakončil v mateřském Prostějově?
Upřímně, neuvažoval. Samozřejmě tu nechci dělat žádná konečná prohlášení, kariéru bych ale každopádně chtěl dokončit ve Spartě. Doufám, že se mi to podaří, mám tam smlouvu ještě na dva roky.

 
Aktuální články
Jak vypadá funkční trénink v kondiční přípravě mladších žáků

Jistě si řada z Vás pamatuje, jak jsme jako děti, museli doma pomáhat. Rýt zahradu, sekat trávu nebo lézt po stromě a trhat třešně. Ta...

 
Kdo přišel, nelitoval aneb Ples klubu v roce 2019

Poslední dubnovou sobotu proběhl v krásných prostorách Národního domu v Prostějově druhý Společenský ples SK Prostějov 1913. Hokejoví...

 
Nové zázemí pro mládež. Město zmodernizuje zimní stadion

Na zimním stadionu v Prostějově jako by se zastavil čas. Jeho zázemí je v hrůzostrašném stavu, který vůbec neodpovídá úrovni a...

 
Kumstát: Chceme jít cestou mladých trenérů, které si vychováme
 
Klub se chystá na novou sezonu, proběhly v něm změny
 
Dva venkovní turnaje: Žáci skončili druzí, čtvrťáci čtvrtí
 
Primát ze SIDA Cupu putuje do Běloruska, Prostějov opět šestý
 
Prostějovský zimák hostí 11. ročník SIDA Cupu
 
Smejkal zvládal nemožné. Mladší žáky navíc dovedl až na vrchol
 
Ročník 2008 vybojoval na domácím turnaji stříbro
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS