Derby rozhodla koncovka, šesťáci ale Olomouci silně vzdorovali

03.02.2023 | Jan Frehar/Prostějovský Večerník

Jednadvacáté kolo odehráli v neděli odpoledne na Zimním stadionu v Prostějově hokejisté mladších žáků SK Prostějov 1913. Jejich soupeř to tentokrát neměl příliš daleko, přijeli totiž Kohouti z Olomouce podpořeni rodiči coby fanoušky. Oba tábory vytvořily poměrně zdatnou kulisu, která očividně pomohla k dobrým výkonům hokejistů. Pokud by se hrálo na šance, asi by pravděpodobně body zůstaly doma, ale hosté ukázali přesnější koncovku a odvezli si tak výhru o dvě branky.

V první zajímavější akci se ocitli hokejisté eskáčka, ale z vedoucí branky se neradovali a krátce nato přišel trest. Z nenápadné akce se puk po buly v útočném pásmu ocitl až za brankářem Kubou a Olomouc šla díky Černíkovi do vedení – 0:1. Obrovskou šanci na srovnání měl na holi Musil, ale jeho pokus vykryl fantasticky brankář Zelinka. Prostějov i nadále zůstával aktivnějším klubem, jenže branky nepřicházely a v deváté minutě následoval druhý trest. Šimek zkusil nahodit kotouč na branku, ten však propadl až za záda brankáře, který si svůj zákrok vyčítal – 0:2.

Ani po druhé brance se obraz hry nezměnil a Prostějov byl nebezpečnější, leč neefektivní. K delšímu tlaku se hosté dostali poprvé až na konci první části. I zde to už ale branku nepřineslo a vedení o dvě branky po první třetině zůstalo v platnosti.

Start druhého dějství kopíroval situaci z první části. Domácí hokejisté začali aktivně a měli i dvě velké příležitosti. Obzvláště ve druhé z nich se znovu blýskl brankář Zelinka, který i podruhé vychytal Musila. Po sedmi minutách se zdálo, že zakončení do odkryté branky už nemůže stát nic v cestě, ale na poslední chvíli zachránil čisté konto jeden z obránců. Krátce nato mohl slavit se spoluhráči třetí trefu. Knápek poslal skvělou přihrávkou vzduchem do úniku Slepičku, ten tváří v tvář brankáři uspěl – 0:3.

V polovině zápasu došlo ke střídání brankáře v brance Olomouce a domácí se dočkali branky. Krásnou akci vymyslel Musil s Kadlčíkem a druhý jmenovaný byl na jejím konci, kdy dokázal dostat puk mezi tělo a ruku brankáře – 1:3. O dvě branky to však vydrželo jen necelé tři minuty. Při úniku byl faulován jeden z hráčů hostů a Pospíšil z trestného střílení nezaváhal střelou pod víko – 1:4. Za další minutu se skóre měnilo znovu a prosadil se Kadlčík, který opět využil kombinace s Musilem a Šelestákem – 2:4.

Do třetí části tak šli domácí stále s dvoubrankovým mankem. Na začátku byli nebezpečnější tentokrát hosté, kteří mohli náskok zvýšit, proti byl ale brankář domácích a jednou vypomohla i obrana dobrým blokem dorážky. Eskáčko hru postupně srovnalo a vytvářelo si také šance, ale gólový efekt stále scházel a čas rychle plynul. V poslední pětiminutovce se ukázalo, že si oba soupeři nic nedarují a horké hlavy uklidňovali oba trenéři. Tato situace více vyhovovala hostům, kteří domácí nepustili do extra tlaku a sami dohrávali utkání v přesilovce.

Prostějov tak s Olomoucí po dobrém výkonu padl, ale s vlastním herním projevem mohou být trenéři spokojení.

Text vyšel v Prostějovském Večerníku

 
Aktuální články
Ročník 2016 si s chutí zastřílel, v Moutnicích získal stříbro

Hokejisté SK Prostějov 1913 z výběru ročníku 2016 získali na turnaji v Moutnicích u Brna druhé místo. Hanáci na konci března...

 
Ročník 2013 řádil v Karviné! Vyhrál všechno, co se dalo

Hokejisté SK Prostějov 1913 z ročníku 2013 ovládli karvinský First Cup, který se konal poslední březnovou sobotu. Svěřenci hlavního...

 
Prostějov připravil pro hráče testování, jehož popularita roste

Hokejový klub SK Prostějov 1913 chystá na konec letošního března testování pro hráče od devíti let. Na zimním stadionu se bude skládat...

 
Multisportovní turnaj: hokejové i florbalové vítězství zůstalo doma
 
Junioři přetlačili Velké Meziříčí i na domácím ledě
 
Puk a děrovaný míček. Prostějov chystá multisportovní turnaj
 
Starší žáci si proti Novému Jičínu upevnili pozici v první půlce tabulky
 
Junioři si proti Břeclavi body nepřipsali
 
Na dětskou olympiádu míří z Prostějova dva hokejisté i trenéři
 
Starší žáci mohli rozhodnout v závěru, se Šumperkem remizovali
 
 
eSports.cz & SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS